Çözüldü EU4 için DLC hilesi ban sebebi midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hortlatıcam konu öne çıkıyor arama programlarında.
EU4 crackleri platform fark etmeksizin ban attırmıyor arkadaşlar bir şey değişirde banlanırsanız bu lafımdan sonra bilmem ama ben 2 3 senedir bu oyunu all DLC crack ile oynuyorum hiçbir şey olmadı DLC'lerin o kadar paraya satılması saçmalık.
Vallahi ben de hotlatacağım ama yapacak bir şey yok.

DLC eğer satılıyorsa ve siz bunu bedevaya crack yazılımı ile ediniyosanız ban yersiniz.

Bu platformdakiler öyle bir konuşuyor ki sanki hayatında hiç crack kullanmamış, şu an bu mesajı yazdığın Windows bile crack muhtemelen dayı ne anlatıyorsun sen?

1711441492075.png

Oyunun tüm DLC'leri 252 dolar, oyun fiyatından bağımsız, ama tabii crack kötü bir şey aynen. Hayatında 252 doları yan yana görmemişsindir usta. Vallahi delirtiyorsunuz beni. Crackle geç kardeşim bu Paradox'un akıllanması gerek. Ben HOI4 DLC'leri satın alıyordum eskiden ucuzken, şu an asla alınmaz. EU4 tüm DLC crack oynuyorum kaç yıldır, hiçbir sıkıntı olmadı. Hatta arkadaşlar crack DLC ile oyun hostluyor.

Paradox'un akıllanması gerek.
Oyun yapmaz neden yapmıyor.
Oyun yapar çok pahalı crackleyelim.
Oyunu geliştirmek için DLC yapar bu fiyatlar ne crack yapalım.
Oyunu geliştirmez neden discontinue yediki şimdi.

Aynen kardeşim, oyunu geliştirmek için çalışan insanlara gökten zembil ile gelen paraları dağıtıyorlar. Hayır kurumu mu bunlar sırf sen eğlen diye beleşe iş mi icraat edecekler?

Aynen kardeşim, oyunu geliştirmek için çalışan insanlara gökten zembil ile gelen paraları dağıtıyorlar. Hayır kurumu mu bunlar sırf sen eğlen diye beleşe iş mi icraat edecekler?
En azından makul bir fiyatı olsa çoğumuz DLC'leri satın alırdık. Ben gittim indirimdeyken aldım EU4'ü. Şimdi 250 doları TL'ye çevirdiğimizde yaklaşık 8000 TL ediyor. Ve bu fiyat günden güne artıyor. Abonelik desen eskiden 30 TL olan abonelik şu anda 120 TL. Ve bence bana göre Paradox bu fiyatlarda satar ve TL böyle olursa crack'den başka çözüm yok gibi gözüküyor.

Kardeşim fiyatı görmedin herhalde? 252 dolar akıl karı bir fiyat değil. Yurt dışında 450 dolar tüm DLC'ler. Bizdeki ucuz hali. adamlar tek bir oyundan 5-6 oyun parası çıkarma derdindeler.

Elden Ring DLC 25 dolar, gidip alacağım onu mesela. sırf bir oyun için 7000-8000 TL gözden çıkartabiliyorsan zaten diyecek lafım yok.

1711557893048.png

Belki senden çok oyunum vardır :D

Son düzenleme:
Kardeşim fiyatı görmedin herhalde? 252 dolar akıl karı bir fiyat değil. Yurt dışında 450 dolar tüm DLC'ler. Bizdeki ucuz hali. adamlar tek bir oyundan 5-6 oyun parası çıkarma derdindeler.

Elden Ring DLC 25 dolar, gidip alacağım onu mesela. sırf bir oyun için 7000-8000 TL gözden çıkartabiliyorsan zaten diyecek lafım yok.
Lütfen bilmediğin oyunlar hakkında yorum yapma istersen.

EU4'ün bütün ücretli mekaniklerine erişmek için bütün dlcleri almak zorunda değilsin, Immersive ve Expansion DLClerinin alınması yeterli keza zenginsen gidip indirim olmadan da alabilirsin ama indirimde dlclerin tanesi 3 ila 5 dolar arasına geliyor. Neredeyse ortalama 15 tane bu dlclerden var ve diğerleri müzik, asker kıyafeti gibi estetik şeyler ve zorunlu şeyler değil.

Keza kaldıki DLCler oyunu tamamen oynamanıza engel olacak şeyler değil sadece ekstra mekanik açıyorlar.

Bu görüşün ile korsancılığı haklı ve yasal bir şey haline getiremezsiniz. Ben durumdan şikâyetçi değilim oyunu seviyorum ve geliştirmeleri için destek olma açısından DLCleri alıyorum çünkü oyunu oynuyorum.

Yakın zaman içerisinde Europa Universalis 5'in tanıtımını Tinto Talks adı altında yaptılar. Sormadan bunun cevabınıda vereyim bu oyununda parasını vererek alacağım.

Belki senden çok oyunum vardır :D

Buyur senin için steam linkimi bırakıyorum, ne kadar saçma bir sataşmada bulunduğunu anla diyede DLC sayımı göstermesi için Oyun Koleksiyoncusu vitrinimide eklemeyi ihmâl etmedim. Sırf senin için bak haberin olsun.

Ve evet senden fazla oyunum var 🤠.

Lütfen bilmediğin oyunlar hakkında yorum yapma istersen.

EU4'ün bütün ücretli mekaniklerine erişmek için bütün dlcleri almak zorunda değilsin, Immersive ve Expansion DLClerinin alınması yeterli keza zenginsen gidip indirim olmadan da alabilirsin ama indirimde dlclerin tanesi 3 ila 5 dolar arasına geliyor. Neredeyse ortalama 15 tane bu dlclerden var ve diğerleri müzik, asker kıyafeti gibi estetik şeyler ve zorunlu şeyler değil.

Keza kaldıki DLCler oyunu tamamen oynamanıza engel olacak şeyler değil sadece ekstra mekanik açıyorlar.

Bu görüşün ile korsancılığı haklı ve yasal bir şey haline getiremezsiniz. Ben durumdan şikâyetçi değilim oyunu seviyorum ve geliştirmeleri için destek olma açısından DLCleri alıyorum çünkü oyunu oynuyorum.

Yakın zaman içerisinde Europa Universalis 5'in tanıtımını Tinto Talks adı altında yaptılar. Sormadan bunun cevabınıda vereyim bu oyununda parasını vererek alacağım.

Buyur senin için steam linkimi bırakıyorum, ne kadar saçma bir sataşmada bulunduğunu anla diyede DLC sayımı göstermesi için Oyun Koleksiyoncusu vitrinimide eklemeyi ihmâl etmedim. Sırf senin için bak haberin olsun.

Ve evet senden fazla oyunum var 🤠.
Bilmediğin oyunlar hakkında yorum yapma demene güldüm. 1000 saat HOI4, 200 saat EU4 oynadım. Saatlerim gözükmese tamam diyeceğim ama sen bilirsin. Tamam kardeşim en haklı sensin. Türkiye'de herkes tek bir oyuna yüzlerce dolar verebilir. Boş DLC'leri çıkartsan bile sadece oyuna içerik getiren DLC'ler yine 150 dolar yapıyordur en az.

Ekstra mekanik açıyorlar diyorsun, paradox oyunlarını yarım çıkartıyor. Cities Skylines 2 örneğini vereceğim, çıkışı için bayağı heyecanlıydım, ilk oyununu severek oynadığım için Gamepass'e ilk günden geleceğini duyunca direkt oradan oynamıştım. Oyun içerik olarak ilk oyunun yanına yaklaşamaz. Sonra DLC olarak eklemek için bildiğin boş bir şekilde çıkıyor oyun. Bunu eleştirince de ben sunçlu oluyorum. Oyun mekaniğini para ile satıyor bu adamlar. Hearts of Iron oynarken navy DLC almazsan donanma bildiğin oyuncak gemi yüzdürmek gibi oluyor. Komuta emirlerinde last stand, officer plan gibi emirler bile DLC olarak satılıyor. Bunları oyuna eklemek çok mu zor şimdi? Base oyunda olması gereken oyun mekanikleri bunlar.

Bunları da satın aldım haberiniz olsun. Zamanında ucuzken almıştım, şu an olsa hayatta almam ama. Paradox Türkiye distribütörü yapmak lazım sizi. EA'den farkı yok bu şirketin.

Bilmediğin oyunlar hakkında yorum yapma demene güldüm. 1000 saat HOI4, 200 saat EU4 oynadım.
Biliyorken neden bilmiyormuş gibi her şeyin mekânik eklediğini ima eder gibi 250 dolar verilmesi gerektiğini belirttin? Yoksa ben mi mesajını yanlış okudum? Hiç zannetmiyorum ama senbilirsin.

Türkiye'de herkes tek bir oyuna yüzlerce dolar verebilir. Boş DLC'leri çıkartsan bile sadece oyuna içerik getiren DLC'ler yine 150 dolar yapıyordur en az.
Verebilir, vermeyede bilir. Ayrıca %75 dönemsel indirimleri unutmayalım lütfen, Steam Kış, Yaz, Tarih festivalleri.

Sonra DLC olarak eklemek için bildiğin boş bir şekilde çıkıyor oyun. Bunu eleştirince de ben sunçlu oluyorum. Oyun mekaniğini para ile satıyor bu adamlar.
Oyun mekaniğini para ile satmıyorlar, aksine firma bu oyunu geliştirip mekanikleri eklemek ve daha iyi hale getirmek için kiraladığı geliştirici ekibin parasını ödeyip senin daha fazla sevdiğin oyunda vakit geçirebilmen için destek olmanı bekliyor. Her şey karşılıklıdır ve bedava diye bir şey yoktur heleki güzel şeyleri ücretsiz kimse kimseye vermez.

Adamların kiraladıkları insanlar var ve bu insanlar hayatlarını idame ettirmek için bu işi yapıyorlar ve firmalarda bu adamlara para ödeyebilmek için gelire ihtiyacı var. EU4 çıkalı aşağı yukarı 9 sene oluyor ve halen daha büyük güncelleme geliyor. Peki soruyorum bu firma 9 sene içerisinde bu oyunu geliştiren ekip için parayı nereden kazanacak? Veya şey mi olmasına istersin Ubisoft? Her sene aynı assassins creed oyunu veya Activion? Her sene daha kötü bir COD oyunu.

Sen HOI4 DLCsi gelince vay be ne güzel mekanik getirmişler çok eĝlenceli diyorsun. 7 8 sene önce çıkış yapmış her sene satış rekoru yapmayan ve her yıl satışı azalan bir oyun için ücretsiz bir DLC mi bekliyorsun?

Bunları oyuna eklemek çok mu zor şimdi?
Zor veya değil, muhtemelen zordur çünkü -bu kısım benim şahsi düşüncem- bu tarz oyunlar birden fazla mikro işlem ve hesaplama barındırıyor. Bu tarz şeylerde işlemciyi gayet yoran şeyler ki zamanında en iyi örneği Rollercoster Tycoon tarzı oyunlar çalıştırması çok sıkıntıydı ki RCT bu sorunu çözdü. Şimdi EU4 içinde böyle avrupada oyunun başında kafadan 100 110 tane ülke var (hiç saymadım tahmini rakam söylüyorum) yeni bir mekanik eklerken sorun çıkmaması için adamların hesaplama ve çalışma yapması gerekiyor peki bu zamanı nereden kazanıyorlar?

Kimin hayatından vakit gidiyor? Bence bu geliştirmeler için senin hayatından vakit gitmiyordur diye düşünüyorum.

Kaldıki EU4 1700lü yıllara gelince i5 11400f ve 16GB ramde WC denediğinde kasmaya başlıyor. (Çok güçlü bir sistemim yok ancak oyunun çıkışından 6 7 yıl sonraki teknoloji) bunları hangi ekip optimize etmek için nereden para alacak?

Ayrıca birde proje deadlinelarını unutmayalım adamların bir vakti var ve o süreye kadar oyunu yetiştirmeleri gerekli ve optimizasyonsuz olmaması lazım gibi gibi faktörlerde bulunuyor.
Base oyunda olması gereken oyun mekanikleri bunlar.
Vallaha hocam, çok daha iyisini çok daha ucuza mâl eder yapar seninde gözüne soka soka pazarlarım diyorsan ben buradayım. Paradox'u nasıl destekleyip savunuyorsam yaptığın gün seninde biçtiğin parayı verip değerlendirip ona göre etrafta yorumumu yaparım.

Ama iyisi ve kötüsü ile başarısız deneyimler edinerek geliştiriciliğin nasıl bir şey olduğuna dair yorum yapmam gerekirse bu tarz büyük ölçekli yönetim oyunlarını dehşet detaylı mekanikler ile 2 3 yıl içinde ucuz bir fiyata yapamazsın. Yaptın diyelim optimizasyon?

Bunları da satın aldım haberiniz olsun.
Alıp almaman umrumda bile değil, ne kadar para verdiğinde umrumda değil. Istersen her şeyi al 500 dolar ver yine umrumda değil.

Savunulan şeyin doğru olmadığını belirtmeye çalışıyorum. Bir türk bu tarz bir oyun yapsa forumlarda DLC crackleme muhabbeti yapsa savaş çıkar, "hain seni", "köstek olma destek ol", "sana yapılsa hoşuna gider mi?" Gibi ihtamlar her zaman olur. Bu yüzden kendi toplumumuzdan çıkan nasıl böyle korunuyorsa, -bence- başka ülkelerin yaptıklarıda bu şekilde korunmalı.

Düşüncelerinizi kınıyor ve hiç hoş bulmuyorum. Bu oyunları yapan ekiplerinde bir maaşı ve hayatı var.

Sana bir soru. Elden Ring DLCsi çıkıyor, peki Bandai Namco çok mu zordu da ek hikâyeyi base game'e ekleyemedi? Sonuçta hikâyenin devamı, base gamede olması lazım değil mi? 😃

Geri
Yukarı