EU4 Nasıl Hızlı Öğrenebilirim?

FurkanKutlu

Kilopat
EU4’ü satın aldım ama YouTube’den bakmama rağmen oyundan çok az şey anladım. Sizce ne yaparak oyunu öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube'da aktif olarak devamli seriler ceken bir yayinci var.
Paylasmis oldugu videolarin bence sana yardimi dokunabilir.

EU4’ü satın aldım ama YouTube’den bakmama rağmen oyundan çok az şey anladım. Sizce ne yaparak oyunu öğrenebilirim?

Atlamadan izle. Ben HOI4 oynuyorum 1.5 2 saatlik videoyu üşendim atlaya atlaya izledim. Sonrasında durum ortada sovyeti geçtim Yunanistan'a bile yenildim. İzledinmi diye soracak olursan izlemedim eğlenceli HOI4 videoları izledim. Ve zamanla kendim öğrendim. Sizde zamanla öğrenebilirsiniz.

Atlamadan izle. Ben HOI4 oynuyorum 1.5 2 saatlik videoyu üşendim atlaya atlaya izledim. Sonrasında durum ortada sovyeti geçtim Yunanistan'a bile yenildim. İzledinmi diye soracak olursan izlemedim eğlenceli HOI4 videoları izledim. Ve zamanla kendim öğrendim. Sizde zamanla öğrenebilirsiniz.
Hoi4 EU4'e göre aşırı basit..
EU4'ü deneyerek öğrenebilirsiniz mesela Osmanlı ile başlayıp steam üzerinden shift tab yapın google'den anlattıklarını tek tek kontrol edin ve yapmaya çalışın. Zorlanmanız oldukça normal.

Oyunu ben şahsen oynaya oynaya öğrendim 2 ayda profesyonel oynamaya başladım. Tabii ki YouTube'dan videolarda izledim gereğince ve küçük detayları da oradan öğrendim.
Sonuç olarak; oynaya oynaya öğren derim.

Basit mekanikler kolay bir şekilde öğrenilir. 10 saat oynamaniz yeterli. Fakat her gelen güncelleme ile birşeyler değişiyor. Bunları takip etmek zor. Multiplayer'de sizi öne geçirecek hamleleri ile ya videodan ya da multiplayer oynayarak öğrenirsiniz. 2015'den beri oynarım. 3-4k saatim vardır fakat halen dahi yeni şeyler öğrenebiliyorum.

Geri
Yukarı