eurasiacreative.com ile iş yaparken bir daha düşünün!

RDX13

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Bu konu maddi mağduriyet değil. Manevi mağduriyet yaşandığı için bu konu açılmıştır. Ben yeterince mağduriyet yaşadım, gerek forum üyeleri gerek forum dışı insanların mağduriyet yaşamaması adına, bu ve bunun gibi insanların nasıl hizmet verdiklerini öğrenmemiz içindir. Google Ads reklamı ile ilgilenen arkadaşların konuyu sonuna kadar okumasını tavsiye ediyorum. Kim haklı kim haksız değerli forum üyeleri karar versinler. En nihayetinde başta ballandıra ballandıra verdiği Ads kampanyası hizmetini anlatıp koca 15 günün sonunda elinden hiçbir şey yapmayıp sürekli oyaladığı için geldiğimiz nokta budur.

Not: Konuşmamız Esnasındaeurasiacreative.com başka bir müşterisine verdiği reklam kampanyasına istinaden, "Hocam ben de XXX sektöre gireceğim. XXX siteye iş yaptım ve şu kadar reklam harcayıp şu kadar kazanıyor, onlara kazandırdık, umarım biz de kazanırız" Bu bilgiyi bana vermesine istinaden de şunu anladım, bu şekilde merdiven altı sözde Ads hizmeti veren firmalara sitelerimizi verip çalışma yaparsak sonrasında müşterilerinin bulunduğu sektöre girmeleri kaçınılmazdır demek ki. Bu konu içinde bahsettiği müşterisine ayrıca ulaşıp reklam çalışması yaptığı insanın böyle böyle söylediğini de ayrıca ileteceğim. Her ne kadar bazı sektörle serbest piyasa olsa da hizmet verdiği müşterilerinin reklam kampanyasına ve cirosuna bakarak bunları söylemesi etik değil!

17.01.2022 tarihinde bu arkadaşa WhatsApp üzerinden Google ads reklamı için ilk mesajımızı yazdık. Daha önce de farklı biri ile anlaşıp yaşadığımız süreci ve mağduriyetimizi de belirtik (bunu da belirmemizin sebebi eksiklerin tam giderilmesi içindi) alışveriş reklam kampanyası, anahtar kelime örnekleri oluşturulacak, kampanya türleri gibi belli başlı konular üzerinde konuştuk anlaştık. Alışveriş reklamı için öncelikle bilgisayarımıza bağlanıp, Merchant Center kurulumu yapacağını söyledi. Ardından şu cevabı da verdi;

1644138689948.png

Buraya kadar her şey tamam. Konuştuğumuz ücreti hesabına ödeme yaptıktan sonra, bilgisayara bağlanıp kurulumu yaptı. İlgisizliğinden ve tecrübesizliğinden dolayı Merchant Center kurulumu tamamlanıp onaylanmadı. Onaylanmadığına dair bilgi verdim, eksiklerin giderilip optimizasyon yapılması gerektiğini söyledi. Tekrar kendisine Merchant Center kurulumunu bilmediğimizi söyledik. "Ha tamam sorun değil olmadı ben tekrar bağlanır yaparım bir an önce başlayalım" diye söyledi. Koca 3 gün bekledikten sonra ürünlerin Merchant Center'a yüklenmeyeceğini anladım. Kendisine tekrar yazdım ilk defa bu duruma denk geldiğini araştırıp arkadaşına sorup döneceğine söyledi iyi dedim bekleyelim. En nihayetinde bu işi yapamayacağını kısmen de olsa anladım ve kendisinden ücret iadesi talep ettim. Bana verdiği cevap bu: "Biz sadece Google ads ile ilgileniyoruz, Merchant Center kurulumu müşterilerimize aittir. Otomatik yükleme ürünleri manuel ekleme yapabilirsiniz." Şaka gibi! Yahu biz zaten Merchant Center kurulumu için en başta konuşup anlaşmıştık? Hani bize kurulumu yapıp öyle reklam kampanyası oluşturacaktın? Şimdi de böyle mi oldu, neyse gerekli açıklamayı yaptıktan sonra ücret iadesini geri aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı