İtopyadan bilgisayar alırken bir daha düşünün

xDisturbia

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar İtopya'dan v3.5 aldım 3. günün sabahı açtığımda görüntü gelmiyordu. İtopyadan, çağrı merkezinde anlattığı gibi kod isteyerek ürünü aldığım gibi o kodla gönderdim. Buraya kadar her sey tamam. PC İtopya ya gitti müşteri hizmetlerini aradım bilgi icin. Bana dediler ki kargoyu karsıdan ödeme yapmışsınız ürün size gelir. Bak bak olaya gel halbuki hiçbir yerde kargo parasını bizim ödeyecegimize dair bir açıklama yok bize vahiy gelcek galiba. Dedim ki madem biz ödüyoruz kargo kodu istemenin ne anlamı var? Benden kodu kimin gönderdigini sordu, söyledim; 1 sn bekleteceğim sizi dedi. Ardından arkadasın bana kodu ben bilgisayar degilde ürünüm arızalı yazdığım içn yanlışlıkla gönderdiğini söyledi. Neymiş sistemler birden fazla parçadan oluştuğu için bizim parayı ödememiz gerekiyormuş. Peki ben bunu nereden bilecektim. Burada benim hatam yok ki! Herhangi bir acıklama yok bununla ilgili. Bir de PC'yi teslim almışlar he. Açmadan geri göndercekler bana. Diyorum parasinı ben vereyim size bana yollamayın. Yok olmuyor diyorlar. Şaka gibi. Ne arizası var dedi, anlattım görüntu yok dedim. 3 günde böyle olması imkansız muhtemelen statik elektrik olmuştur dedi. Kargo parasını odeyip bize geri gonderin biz gerekli işlemleri yaparız dediler. Efsane cumada aldım 1 ay olacak kullanamiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191213-163943_Chrome.jpg
    Screenshot_20191213-163943_Chrome.jpg
    175,4 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_20191213-163807_Chrome.jpg
    Screenshot_20191213-163807_Chrome.jpg
    187,9 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleyen: Moderatör:
Böylece efsane cuma denilen şeyin, eldeki tamir görmüş, geri dönmüş parçaları satmak üzerine olduğunu anlıyoruz.

Geçmiş olsun.

Satış öncesi çok ilgili yer ama satış sonrası sorunları var çok kez alışveriş yaptım bir defa geri iadelik işim düştü 29 gün paramın geri gelmesini bekledim.

Hayır bide PC'yi teslim almışsın yani bana neden geri yolluyorsun. Statik elektrik var diyosan hallet gönder ne kadar zamanını alabilir ki? Kargo parasında da ısrarcıysan IBAN verin ödeyeyim. Zaten teslim almışsın. Resimlere baktıysanız arızali ürünün iadesi ücretsiz olarak kabul edilir. Diyor.

Yaşadığınız olay gerçekten sinir bozucu sizi anlayabiliyorum, eğer imkanınız varsa ve iade koşullarını karşılıyorsanız iade edin derim. Sürekli durumu bildirin, eninde sonunda istediğiniz olucaktır olmadı tüketici haklarına başvurun çok geç olmadan.

Hayır bide PC'yi teslim almışsın yani bana neden geri yolluyorsun. Statik elektrik var diyosan hallet gönder ne kadar zamanını alabilir ki? Kargo parasında da ısrarcıysan IBAN verin ödeyeyim. Zaten teslim almışsın. Resimlere baktıysanız arızali ürünün iadesi ücretsiz olarak kabul edilir. Diyor.
Tüketici haklarına başvur kargo parasını da ödeme, ürünü iade et.

Efsane kazık haftasın da bir şey almadım çünkü sıkıntılı ürünler satılıp anlaşıldığın da yanlışlık olmuş bahaneleri oluyor.
Anneme kıyafet sipariş etmiştik, ne istedik ne geldi durumu oldu. Neyse ki iade kabul edildi, çok saçma şeyler oluyor indirim zamanında bir şey almamak en iyisi sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı