EURO 2024 Almanya'nın

Hocam ne uzattın be. Şahsi görüşüm bu benim. Seni bu kadar ilgilendirmez. Sen de biliyorsun ki “özgür” bir ülkedeyiz. Düşünce özgürlüğü var. Anlatabildim mi?

Bir ülke düşünün devletin kanalı A Milli takımın maçını satın almaktan aciz maç başlarken satın alabiliyor.

Bir ülke düşünün Lig maçları oynanırken yollar polis tarafından kapatılıyor. (Kadıköy'de maç olur yol kapanır, Beşiktaş'ta maç olur yol kapanır.)

Bir ülke düşünün ülkenin alt lig ve Avrupa maçları yayıncı kuruluşta.

Bir ülke düşünün ülkenin A Milli takımı ülkenin en büyük şehrinde(İstanbulda) maç yapamıyor.

Bir ülke düşünün her stadyum küfürlerle inliyor. Her takım borç batağında, finansal Fair Play kulüplerin yakasında.

Ülkedeki insan hakları ihlallerini, özgürlük kısıtlamalarını, düşünce özgürlüğünün yok sayılmasını, kutuplaşmayı ve ekonomik krizi saymıyorum bile.

Bize vermeleri için bir sebep yoktu. X ülke olsak ve dışarıdan baksak eminim biz de bu X ülkeye vermezdik turnuvayı.

Son düzenleme:
UEFA bu konularda biraz daha ketum davranıyor ve işi garantiye almak için en risksiz görünen ülkeyi seçiyor. Bu tarz davranışlar nedeniyle de Avrupa Şampiyonasının prestijini düşürüyor bana kalırsa. Son zamanlarda yapılan hamleler bu yönde. Euro 2020 de çok enteresan olacak mesela. Bu tarz turnuvaların ruhuna aykırı bir sistem.

İkinci olarak da; mesela 2010 Dünya Kupası Güney Afrika'da düzenlendi. Güney Afrika'yı anlatmaya gerek yok herhalde, keza 2014 Dünya Kupası da Brezilya'da düzenlendi. Brezilya'nın da ne kadar sorunlu bir ülke olduğu ortada. Orada da ufak tefek olaylar olmasına rağmen turnuvaya bir gölge düşürmedi veya etki etmedi. FIFA'yı bu konuda aldığı kararlardan ötürü tebrik etmek lazım.

Bu tarz büyük turnuvaları bir türlü alamayıp, ufak final maçları ve daha gölgede kalmış turnuvalar ile
avutuluyoruz her zaman. O yüzden burada objektif ve çok da masumane bakamayacağım duruma. Çünkü işin başındaki adamların da objektif olarak karar vererek seçim yaptıklarını düşünmüyorum.

UEFA bu konularda biraz daha ketum davranıyor ve işi garantiye almak için en risksiz görünen ülkeyi seçiyor. Bu tarz davranışlar nedeniyle de Avrupa Şampiyonasının prestijini düşürüyor bana kalırsa. Son zamanlarda yapılan hamleler bu yönde. Euro 2020 de çok enteresan olacak mesela. Bu tarz turnuvaların ruhuna aykırı bir sistem.

İkinci olarak da; mesela 2010 Dünya Kupası Güney Afrika'da düzenlendi. Güney Afrika'yı anlatmaya gerek yok herhalde, keza 2014 Dünya Kupası da Brezilya'da düzenlendi. Brezilya'nın da ne kadar sorunlu bir ülke olduğu ortada. Orada da ufak tefek olaylar olmasına rağmen turnuvaya bir gölge düşürmedi veya etki etmedi. FIFA'yı bu konuda aldığı kararlardan ötürü tebrik etmek lazım.

Bu tarz büyük turnuvaları bir türlü alamayıp, ufak final maçları ve daha gölgede kalmış turnuvalar ile
avutuluyoruz her zaman. O yüzden burada objektif ve çok da masumane bakamayacağım duruma. Çünkü işin başındaki adamların da objektif olarak karar vererek seçim yaptıklarını düşünmüyorum.
Dünya Kupası olduğu için zaten çeşitli ülkelere vermeye çalışıyorlar o turnuvayı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı