EURO 2024 Almanya'nın

1538058385980.png

Tam ben açıcaktım bu konuyu sen açmışsın. Ben de sabah TRT Spor'un öyle güzel yorumlarını görünce kesin bizim olacak bir de bizim ilde bir maç olursa tadından yenmez vallahi dedim. Maalesef ki Almanya aldı. Büyük ihtimalle ekonomik sorunu karşılaştırdılar aslında bu ekonomik kriz yurtdışından gelenler için çok daha iyi oldu belli ülkelerden. Örneğin Almanyalılar Türkiye'ye geliyor ve 1 euro verip 7 TL alıyorlar. Bu sayede maç daha ucuza gelecekti biz türk milleti de gidebilecektik maça. Okullar açılmış şimdi 22 yaş üstü hariç çoğu kişi gitmez diye düşünüyorum. Türkiye'yi kim destekleyecek acaba orada. Yapacak bir şey yok artık kendimizi 2028 bizim diye avutacağız :D Bu arada maç biletleri TL üzerinden mi satılacak hiçbir fikrim yok.

Son düzenleme:
Sabahtan kesin bizim deyip sınıfta kutluyorduk EURO 2024'ü. Alamamızın tek nedenini ben Türk olmamız olarak görüyorum. Turnuvaya 18 yıldır yenilenmemiş statlar ile girecekler. Sonucu gördüğüm an UEFA'ya dümdüz gittim zaten. Çare 2028 gibi görünüyor ama yine imkansız. Orada Hollanda dururken "Türkiye kim ya?" diyeceklerini adım gibi biliyorum.

Sabahtan kesin bizim deyip sınıfta kutluyorduk EURO 2024'ü. Alamamızın tek nedenini ben Türk olmamız olarak görüyorum. Turnuvaya 18 yıldır yenilenmemiş statlar ile girecekler. Sonucu gördüğüm an UEFA'ya dümdüz gittim zaten. Çare 2028 gibi görünüyor ama yine imkansız. Orada Hollanda dururken "Türkiye kim ya?" diyeceklerini adım gibi biliyorum.
Türk olmanla ne alakası var? Bu ülkede sadece Türkler mi yaşıyor? Milli takımda sadece Türkler mi oynuyor? Kürt, Arap, Ermeni vs kökenli birsürü insan var. Almanya niye milyonlarca Türkü tutuyor, atsınlar o zaman.

Bir kere videolarda bile aramızda dağlar kadar fark var. Bizim vizyonumuz anca Nusreti videoya monte edecek kadar. Adamlar ulaşımı, olanakları, özgürlüğü ve gerçek futbolu gösteriyor. Bizim video da klasik beton yığınlarını övme, olmayan yeşil alanları gösterme, yaşını almış ünlü futbolcuları göstermek, GS, FB, BJK. Başka ne var? Kim gelir kardeşim senin özgür olmayan, kokuşmuş adalet sistemli, yobaz, tek adam ülkene?

Adam otel arayacak Booking yasak. Bilgi alacak Wiki yasak. Taksi çağıracak Uber yasak. Yakında RTÜK, Netflixi de yasaklayabilir.

Maçı izlemek için gelen turistler Cuma Namazı çıkışında içkilerle onların yanından geçecek, kimsede bir şey demeyecek öyle mi? Turist kadınlar yazın sıcağında rahat rahat giyinecek, kimse ona tekme atmayacak, hayvan gibi bakmayacak değil mi? Ülkende ne idüğü belirsiz, potansiyel terörist milyonlarca mülteci olacak, Avrupa Ülkeleri'de vatandaşını o ülkeye gönderecek öyle mi?

Bırakın bu işleri...

Son düzenleme:
Türk olmanla ne alakası var? Bu ülkede sadece Türkler mi yaşıyor? Milli takımda sadece Türkler mi oynuyor? Kürt, Arap, Ermeni vs kökenli birsürü insan var. Almanya niye milyonlarca Türkü tutuyor, atsınlar o zaman.
.
Yazımı adam akıllı okuduysan "Alamamızın tek nedenini ben Türk olmamız olarak görüyorum. " şeklinde bir cümle kurmuşum. Şahsi düşüncem. Sana kanıtlama zorunluluğum bulunmuyor ;)

Yazımı adam akıllı okuduysan "Alamamızın tek nedenini ben Türk olmamız olarak görüyorum. " şeklinde bir cümle kurmuşum. Şahsi düşüncem. Sana kanıtlama zorunluluğum bulunmuyor ;)
Bide göz kırpma koymuş cümlesini bitirirken. Zaten sizin bitmedi biz Türküz kimse bizi sevmiyor havanız... Nedenleri muhtemelen 1071, 1453, İslam vs falan. E demezler mi adama bu Almanlar kaç kere Avrupa'nın üstünden geçti. Hep zaten karşı tarafa atın. Dönüp bir kendinize bakmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı