Euro Truck Simulator 2 virajlarda direksiyon dönmüyor

384710

Hectopat
Euro Truck Simulator 2 oyunu içerisinde klavye veya gamepad ile virajlarda direksiyonu istediğim gibi çeviremiyorum. Direksiyon bir yere kadar dönüyor ve daha sonrasını döndüremiyorsunuz. Fakat bu durum direksiyon kullananlar için geçerli değil, direksiyonu viraj ya da kavşak gibi yerlerde tırı devirme pahasına istedikleri şekilde döndürebiliyor. Benim buradaki çözmek istediğim gamepad ile tırı kullanırken direksiyonu istediğim gibi döndürmek, nasıl yapabilirim?

Kontrol ayarlarında yanlış hatırlamıyorsam gamepad ve klavye için "Direksiyon Merkezlemesi" için ayrıca bir işaretlenebilir bir seçenek olması lazım. Orda tik varsa kaldırmayı deneyebilir misin?

Hassasiyet ayarlarıyla ilgiliydi yanlış hatırlamıyorsam. Yalnız düz yolda sollama yaparken daha sakin olman gerekecek.

Hassasiyet ayarı yüzde 75 seviyelerinde, daha fazla arttırdığım zaman herhangi bir etkisi olmuyor sadece direksiyon normal bir düz yolda gerçek dışı dönüş yapıyor dolayısıyla tırı sürmek zorlaşıyor. Oyunu gamepad ile direksiyonla oynar gibi oynuyorum fakat tek sorunum virajlarda, kavşaklarda gamepadle oynarken direksiyonun yavaşlamadıkça dönmemesi.
Kontrol ayarlarında yanlış hatırlamıyorsam gamepad ve klavye için "Direksiyon Merkezlemesi" için ayrıca bir işaretlenebilir bir seçenek olması lazım. Orda tik varsa kaldırmayı deneyebilir misin?
Bahsettiğiniz ayar işe yarıyor, daha önce denemiştim fakat direksiyonun merkezlenmesi kapatılınca kendim sürekli çevirmek zorunda kalıyorum, başka bir çözüm yoksa bunu yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı