Euro Truck Simulator 2'de amaç ne?

Melih Sinan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben ETS 2'ye yeni başladım. Bayağı param birikti. Dorse, çekici alabilirim. Bunları alınca ne oluyor? İki tane tırım olup başına şoför koyunca daha mı çok param olacak? Onu nasıl ayarlıyorum? Ve çok merak ediyorum. Ben serbest iş alınca kendi tırımı mı kullanıyorum yoksa onların bana verdiğini mi? Ve şirketi büyüyünce Online olarak şirketimle oynayabilir miyim? Şimdiden teşekkürler...

Bu konuda YouTube'da videolar mevcuttur. Şoför alırsanız onlar sefere çıkıp satın aldığınız tırlarla nakliyat yapıyor. İşçi bulma ofisleri var şehirde bu şekilde şoför alabilirisiniz. Serbest ş alınca kendi tırınızla sefer yapıp görevi tamamlıyorsunuz. Online olarak oynayabilirsiniz bunun için TruckersMP sitesine kayıt olup oradan indirmeniz gerekmektedir.
Şirketi büyültüp daha fazla tırla nakliyat yapınca haliyle daha çok param oluyor değil mi? Peki şireti büyültürsem online da bana bir avantajı oluyor mu? Oluyorsa ne gibi avantajlar?

Öncelikle imkanınız varsa bir direksiyon seti ile oynamanızı tavsiye ederim. G27 ile oynuyorum klaveyeden kat kat yukarda zevk alıyorum. Para hilesi yapmanızı tavsiye etmem kendiniz kazandıkça oyun daha gerçekçi ve o kadar dikkatli oluyor.

ETS 2'de eğer kendi tırınız yoksa şirketler adına çalışarak para kazanırsınız ancak serbest sürüş yapamazsınız. Daha sonra yeterli parayı kazanınca tır almanızı öneririm çünkü hem kendi çekicinizle para kazanıp istediğiniz modifikasyonları yaparsınız hem de istediğiniz zaman serbest sürüş modunda oynayabilirsiniz.

Dorse olayı biraz farklı yani almak zorunda değilsiniz. Eğer dorse alırsanız o tip dorseye uygun işler almanız gerekecek. Ancak iş yokken dorsenizle gezebilirsiniz. Dorsenin aciliyeti olmadığı için hemen almanızı tavsiye etmem.

İşçi konusuda gelirsek; kendi çekicinizle yeterli miktarda parayı kazanıp birkaç tır daha alarak işçilere verebilirsiniz. Size para kazandırır. Ancak bilgisayarınız biraz eskiyse burayı pas geçmenizi öneriyorum. Zira oyun her açıldığında, her tamirciye gittiğinizde ve her yükleme ekranında o işçilerin yaptığı masraflar-gelirler hesaplanıyor yani 50 üzeri işçiniz olursa ve bilgisayarınız eskiyse bu baya zaman alır.

Garajları ise belirli şehirlerden alarak filonuzu büyütebilirsiniz. Garajlar arası ışınlanmadan yararlanabilirsiniz. Oyunun ilerleyen zamanlarında yapmanızda fayda var, şuan size bir getirisi olmayacaktır.

ETS 2 güzel oyundur, zevkine varan zor bırakır. Yıllardır oynuyorum gerek klavye olsun gerek mouse olsun. Ancak direksiyon seti ile olan deneyim bambaşka.

İyi oyunlar, tekerinize taş değmesin. :)

Evet online sürüşte maalesef Skoda'lar oyun zevkini oldukça düşürüyor. Online sürüşte şirketinin, paranın, şöförlerinin hiçbir önemi yok. Sadece 1 adet çekicin olması yeterli.

Öncelikle imkanınız varsa bir direksiyon seti ile oynamanızı tavsiye ederim. G27 ile oynuyorum klaveyeden kat kat yukarda zevk alıyorum. Para hilesi yapmanızı tavsiye etmem kendiniz kazandıkça oyun daha gerçekçi ve o kadar dikkatli oluyor.

ETS 2'de eğer kendi tırınız yoksa şirketler adına çalışarak para kazanırsınız ancak serbest sürüş yapamazsınız. Daha sonra yeterli parayı kazanınca tır almanızı öneririm çünkü hem kendi çekicinizle para kazanıp istediğiniz modifikasyonları yaparsınız hem de istediğiniz zaman serbest sürüş modunda oynayabilirsiniz.

Dorse olayı biraz farklı yani almak zorunda değilsiniz. Eğer dorse alırsanız o tip dorseye uygun işler almanız gerekecek. Ancak iş yokken dorsenizle gezebilirsiniz. Dorsenin aciliyeti olmadığı için hemen almanızı tavsiye etmem.

İşçi konusuda gelirsek; kendi çekicinizle yeterli miktarda parayı kazanıp birkaç tır daha alarak işçilere verebilirsiniz. Size para kazandırır. Ancak bilgisayarınız biraz eskiyse burayı pas geçmenizi öneriyorum. Zira oyun her açıldığında, her tamirciye gittiğinizde ve her yükleme ekranında o işçilerin yaptığı masraflar-gelirler hesaplanıyor yani 50 üzeri işçiniz olursa ve bilgisayarınız eskiyse bu baya zaman alır.

Garajları ise belirli şehirlerden alarak filonuzu büyütebilirsiniz. Garajlar arası ışınlanmadan yararlanabilirsiniz. Oyunun ilerleyen zamanlarında yapmanızda fayda var, şuan size bir getirisi olmayacaktır.

ETS 2 güzel oyundur, zevkine varan zor bırakır. Yıllardır oynuyorum gerek klavye olsun gerek mouse olsun. Ancak direksiyon seti ile olan deneyim bambaşka.

İyi oyunlar, tekerinize taş değmesin. :)
Şirket bilgilerim de çekici, dorse adedi sıfır diyor yani hiç tırım yok öyle mi? Dorse almak anlattığınıza göre dezavantajlar doğuruyor. Çekici almam daha mı mantıklı?

Şirket bilgilerim de çekici, dorse adedi sıfır diyor yani hiç tırım yok öyle mi? Dorse almak anlattığınıza göre dezavantajlar doğuruyor. Çekici almam daha mı mantıklı?
Tabii ki önce çekici almanız gerekiyor. Dorse almak aşırı dezavantajlı değil ancak aldığınız dorse tipine göre işler çıkacak karşınıza. İş yine çıkacak ama merak etmeyin. Dorse almanızı oyunun ilerleyen zamanlarında tavsiye ederim. Acelesi olduğunu düşünmüyorum. Paranız varsa alabilirsiniz ama. Boş dorseyle serbest sürüşte oldukça keyifli.

Aldığım çekiciye göre mi iş gelecek yani? Çekiciler arası çok bir performans farkı var mı?
Hayır çekici olarak istediğinizi alabilirsiniz. Yüksek motor gücü olan çekiciler alırsanız daha az zorlanırsınız. İş tipini belirleyen faktör dorsedir. Dorselere baktığınız zaman çeşitleri görebilirsiniz. Bir dezavantajı yok yani her türlü karşınıza iş çıkacak.

Çekici aldığım da mantıken o zaman şey mi oluyor? Ben çekicimle gidiyorum bana çekicime uygun bir dorseyi anlaştığım nakliye firması veriyor. Ama kendi dorsemle gidersem dorsem ne kadar mal alıyorsa ona göre iş teklifleri geliyor ve ona göre fazla para kazanıyorum. Mantık bu mu? İlk önce dorse alsam bile çekicim olmadığı için çekici alana kadar bekleyecek garajda yani.
Hayır çekici olarak istediğinizi alabilirsiniz. Yüksek motor gücü olan çekiciler alırsanız daha az zorlanırsınız. İş tipini belirleyen faktör dorsedir. Dorselere baktığınız zaman çeşitleri görebilirsiniz. Bir dezavantajı yok yani her türlü karşınıza iş çıkacak.
Çekici aldığım da mantıken o zaman şey mi oluyor? Ben çekicimle gidiyorum bana çekicime uygun bir dorseyi anlaştığım nakliye firması veriyor. Ama kendi dorsemle gidersem dorsem ne kadar kilo mal alıyorsa ona göre iş teklifleri geliyor ve ona göre fazla para kazanıyorum. Mantık bu mu? İlk önce dorse alsam bile çekicim olmadığı için çekici alana kadar bekleyecek garajda yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı