Europa Universalis IV, Osmanlı'nın Gücü

Gofret1923

Picopat
Daha fazla  
Hayatımda gördüğüm en saçma ve güçlü devlet Osmanlı olabilir.
60 bin kişilik ordumun yanında şunlar var; Osmanlı'dan teknoloji olarak ilerideyim, disiplin basılı danışmanım var ve ordumun morali daha yüksek.
Generallerim 2 yıldızlı ve savaş yorgunluğum 0'a yakın.
5 katı fazla piyade ve 6 katı daha fazla süvari ile giriyorum.
Gene de bu askerler beni bir şekilde bozguna uğratıyor.

Bu ne biçim devlettir?
unknown-min.png

Estatelerim savaş düzenine uygun, moral ve disiplin için gerekli estatleri aldım.
Lakin bu Allah'ın belası devlet sadece Yeniçeri basarak kendisinden 50.000 kişi daha fazla olan orduyu bir şekilde tokatlıyor.

Son düzenleme:
İşte türkün gücü (!)

Tarihsellik için olabilir, birkaç devlet ile dost olmaya çalışın. EU4 ile bilgim yetersiz olduğu için pek bir tavsiye veremeyeceğim. Arnavutluk ile dost olun, yanlış hatırlamıyorsam iskender bey diye bir komutan veriyordu.

bir de amiral'i izleyebilirsin, bir kaç şey kapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu DLC yüzünden kaybediyoruz.

Bu kadar abarti olmasa da o zamanlar acik meydan muharebelerinde sonuclar gercekten boyleydi. Osmanli'yi meydan muhaberebelerinde yenmek gercekten cok zordu. Bizans ile oynamak istiyorsaniz zaten belirli birkac yolu var Osmanli'dan kurtulmanin. Onlara bakabilirsiniz YT uzerinden. Ozellikle oyun basi cok zorluyor Osmanli.

Hayatımda gördüğüm en saçma ve güçlü devlet Osmanlı olabilir.
60 bin kişilik ordumun yanında şunlar var; Osmanlı'dan teknoloji olarak ilerideyim, disiplin basılı danışmanım var ve ordumun morali daha yüksek.
Generallerim 2 yıldızlı ve savaş yorgunluğum 0'a yakın.
5 katı fazla piyade ve 6 katı daha fazla süvari ile giriyorum.
Gene de bu askerler beni bir şekilde bozguna uğratıyor.

Bu ne biçim devlettir?
Eki Görüntüle 1387165
Estatelerim savaş düzenine uygun, moral ve disiplin için gerekli estatleri aldım.
Lakin bu Allah'ın belası devlet sadece Yeniçeri basarak kendisinden 50.000 kişi daha fazla olan orduyu bir şekilde tokatlıyor.
Bende başlıktan gerçek hayatta olan birşey sandım.

Hocam beş yüz tane modifier alıp değişik şeyler denemedikçe oyun başlarında Osman'a bulaşmayın (birebir muharebe anlamında). Sizin senaryonuzda en temizi donanma kasıp düşmanın tamamını bir tarafa geçirip geçişleri kapatmak sonra çayınızı yudumlayarak carpet siegeinizi yaparsınız.

Hocam beş yüz tane modifier alıp değişik şeyler denemedikçe oyun başlarında Osman'a bulaşmayın (birebir muharebe anlamında). Sizin senaryonuzda en temizi donanma kasıp düşmanın tamamını bir tarafa geçirip geçişleri kapatmak sonra çayınızı yudumlayarak carpet siegeinizi yaparsınız.
50K'lık orduyu zaten bu şekilde topladım hocam.
Avusturya benimle savaştaydı, maalesef Polonya ile savaşa girince erkenden çıktı.

Geri
Yukarı