Ev arkadaşımın kedisi bana tıslıyor ve saldırıyor

pullmeunder

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ev arkadaşımın erkek Ankara kedisi var ve kısır değil. 3 gün önce arkadaşımın yanına taşındım, ve kedinin yanından geçmeye dahi korkuyorum. Çünkü tıslıyor ve beni kovalıyor. Eve sokmuyor ve odadan çıkmaya korkar hale geldim. Kendime nasıl alıştırabileceğim konusunda hiçbir fikir sahibi değilim. Kısırlaştırmak hakkında konuşmaya başladık ama bir çözüm olur mu hiç bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, ve teşekkür ederim.

Sizi yabancı olarak gördüğü için bu bir bakıma normal bir durum. Zamanla ve yavaş yavaş sizi görerek size karşı olan tavrı azalacaktır. Kısırlaştırıldıktan sonra hayvanların durulduğu söylenir ancak 15 ila 18 ay arasında kısırlaştırılması en uygun zamandır. Bu konuda da ufak bir bilgilendirme olsun.

Ev arkadaşımın erkek Ankara kedisi var ve kısır değil. 3 gün önce arkadaşımın yanına taşındım, ve kedinin yanından geçmeye dahi korkuyorum. Çünkü tıslıyor ve beni kovalıyor. Eve sokmuyor ve odadan çıkmaya korkar hale geldim. Kendime nasıl alıştırabileceğim konusunda hiçbir fikir sahibi değilim. Kısırlaştırmak hakkında konuşmaya başladık ama bir çözüm olur mu hiç bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim, ve teşekkür ederim.
Elinle mama yedir, sırnaşır. Bizim kediler var, kim mama, ekmek verirse ona sevdiriyor, yalakalık yapıyor. Kedi bile menfaatçi olmuş 😂 Türk kedisi , şaşırmadım 🥶

Hocam sizi tanımadığı için kötü bir zannediyor. Arkadaşınıza söyleyin size ödül maması versin yavaş yavaş ona verin onu yerken sevin. Sizi sevmesi gerekiyor.

Cevap veren arkadaşlar, öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Posta gülücük atan arkadaşlara ayrı sevgimi iletiyorum, gerçekten yazarken ben bile güldüm :D. Kediye yaklaşamadığım için herhangi bir besin verme, elimi koklatma şansı tanımıyor bana. Gördüğü yerde vücudunu kabartıp, bana saldırmaya, tırmalamak için girişimlere başlıyor. Kızgınlık döneminden ötürü, ve alanını korumaya çalışma içgüdüsünden olduğunu düşünmeye başladım.

Cevap veren arkadaşlar, öncelikle hepinize çok teşekkür ederim. Posta gülücük atan arkadaşlara ayrı sevgimi iletiyorum, gerçekten yazarken ben bile güldüm :D. Kediye yaklaşamadığım için herhangi bir besin verme, elimi koklatma şansı tanımıyor bana. Gördüğü yerde vücudunu kabartıp, bana saldırmaya, tırmalamak için girişimlere başlıyor. Kızgınlık döneminden ötürü, ve alanını korumaya çalışma içgüdüsünden olduğunu düşünmeye başladım.
Kısırlaştırılan kediler yüzde 40 oranında sakinleşir. İlk kızgınlığa girdikten sonra kısırlaştırma yapılabilir. Faydası olacaktır.

Geri
Yukarı