Ev Dışında İdrar Yapamamak

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar 20 yaşındayım. Ev dışında idrarımı yapamıyorum. 10 dakika beklersem yapabiliyorum. Psikolog için randevu aldım fakat sizlere de sormak istiyorum aranızda böyle bir sorun yaşayan var mı? Özellikle arkadaşlarımla dışarı çıkınca hiçbir şartta yapamıyorum.

Böyle bir sorun yaşayan varsa yazarsa teşekkür ederim.

Öncelikle geçmiş olsun. Psikolog değilde Psikiyatr öneririm. Nedeni ise Bu tür rahatsızlıklar "davranış bozuklukları" sınıfına girer "OKB" Obsesif Kompulsif Bozukluk" bu terimi bi araştır istersen. Sağlık Memuruyum çok karşılaşıyorum, hatta bi zamanlar bende misafirliklerde hiç yapamaz patlardım. :)

Onu aşmak için sürekli olarak tuvalete git. Ben idrar konusunda sıkıntı çekmiyorum ama büyük abdest olarak çok sıkıntım var. Askere gideceğim aralıkta. Onu da aşarım diye düşünüyorum askerde. Sen de üzerine gitmeye bak.

Öncelikle geçmiş olsun. Psikolog değilde Psikiyatr öneririm. Nedeni ise Bu tür rahatsızlıklar "davranış bozuklukları" sınıfına girer "OKB" Obsesif Kompulsif Bozukluk" bu terimi bi araştır istersen. Sağlık Memuruyum çok karşılaşıyorum, hatta bi zamanlar bende misafirliklerde hiç yapamaz patlardım. :)

Abi bu sorun çözülebilir mi peki benim hayatımın gerçekten içine etmeye başladı çünkü okula falan gitmeye korkar hale geldim artık. Üniversite okuyorum öğrenci sayısı devasa çoğunlukta tuvaletler her zaman dolu oluyor. Okulda tuvaletim gelirse ağlamak istiyorum artık.

Neden yapamıyorsun?

Bende bilmiyorum. Neden yapamıyorum herhangi bir sıkıntım yok. Gerçekten neden yapamadığım hakkında hiç bir fikrim yok.

Öncelikle geçmiş olsun. Hiç mi yapamıyorsun geldiğini mi hissetmiyorsun. Mesela ben de 14 yaşındayım, ev dışarısında tuvalet ihtiyacı hissetmiyorum. Eve geldiğimde sıkışmış olurum ya da yolda ihtiyaç duymadığım halde girerim.

Onu aşmak için sürekli olarak tuvalete git. Ben idrar konusunda sıkıntı çekmiyorum ama büyük abdest olarak çok sıkıntım var. Askere gideceğim aralıkta. Onu da aşarım diye düşünüyorum askerde. Sen de üzerine gitmeye bak.
Onu denedim. Sonuç hüsran.

Öncelikle geçmiş olsun. Hiç mi yapamıyorsun geldiğini mi hissetmiyorsun. Mesela ben de 14 yaşındayım, ev dışarısında tuvalet ihtiyacı hissetmiyorum. Eve geldiğimde sıkışmış olurum ya da yolda ihtiyaç duymadığım halde girerim.
Geldiğini gayet hissediyorum o konuda bir problemim yok fakat yapamıyorum anca 10 dakika tuvalet başında beklersem yapabiliyorum. Her zaman 10 dakika bekleme şansım da olmuyor.

Etrafının komple kapalı olduğunu ve evde olduğunu, seni kimsenin görmeyeceğini hayal et. O şekilde işeyebilirsin gibime geliyor.
Girdiğim yerler hep tamamen kapalı ses almayan tuvaletler oluyor zaten öbür yerler de hiç bir şekilde yapamıyorum.

Söylediğim gibi en doğru bilgiyi ve tedaviyi sana psikiatr ın verecektir. Çünkü WC ye gittiğinde idrarının sesini başkaları duymasın diye duvara bile işeyenlerin bile olduğu bir durum bu zira büyük ise çok büyük bir problem koku olursa başkaları rahatsız olurmu diye düşünmekten kendini alamazsın birde tabiri caizse osurursan o kapıyı açmak istemezsin durumun bu tedavisi ise Psikiatri doktoru sana bir antidepresan verir büyük ihtimalle o ilaç seni biraz vurdumduymaz tabiri ile rahatlatacaktır ve zamanlada takmamaya başlarsın. Çok geçmiş olsun.

Geri
Yukarı