Ev için 222 Mbps Download & 5 Mbps Upload iyi mi ?

can34

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar;
''Ev kullanımı için'', 222 Mbps download & 5 Mbps upload hızı olan ve bu değerler ''kablosuz değerler olan'', kablolu kullanımda daha da iyi olabilir belki daha test etmedim.
Bu hız tabii ki de yeterli ev için fakat ben 2 tane masaüstü, 4 tane laptop, 1 tane PlayStaiton 4, 2 tane televizyon 1 tane de Apple TV'yi aynı anda bağlayacağım için internete, bu hız yeterli mi diye size sormak istiyorum ?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar cihaz için hız değil bant genişliği önemli. Evine gelen kablonun kalitesi, modemin 5 GHz desteklemesi gibi önemli unsurlar var.

Ben 50 Mbps hatlı fiber pakette 3 laptop, 4 telefon, 1 TV, 1 IPTV, 2 masaüstü kullanıyorum. Hattımın fiber ve sağlam olmasından dolayı Wi-Fi haricinde hız düşmesi olmuyor.

Modemde 2.4 GHz ve 5 GHz desteği var fakat ev metrekare bakımından çok büyük olduğu için her odada aynı performansı vermiyor tabii ki. (Cep telefonu ile kablosuz olarak test ettim bu söylediğimi.)
Prize bir zımbırtı takarak interneti evin tüm odalarına & katlarına paylaştırmak diye bir olay vardı, böyle bir şey mi yapmalıyım yoksa router filan mı alacağım birkaç tane ? (Her kat ve odada aynı performansı vermesi için?)

Router en iyi seçenek bu durumda. Yani ek dağıtıcılara kablo ile gitmeli ki kayıp olmasın. Cat 6 kablo ile taşınmalı. Wi-Fi köprü destekleyen routerlara yönelebilirsin.

Modemin tam olarak modeli bu. ASUS DSL-AC68U 600MBPS-1300MBPS VDSL DESTEKLİ KABLOSUZ-AC 4 PORT ADSL2+ MODEM

Modemi tam olarak yazdım biraz önce. ''Buna ek olarak ne almalıyım söyler misin ?'' İş çıkışı gidip Vatan Bilgisayar'da stokta var ise alayım hemen.

Iphone'dan kablosuz bağlanınca böyle değerler veriyor.
IMG_9755.PNG

?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı