Ev interneti önerisi

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Dün biraz baktık ve Digitürk'ya da Vodafone ev internetini düşünüyoruz ama sanırım Vodafone ev interneti pek önerilmiyor o yüzden Digitürk ev internetini düşünüyorduk ama Altyapı yok ve Digitürk bu konuda yanlışım yoksa 540 TL ekstra ödeme istiyor o yüzden ona da pek sıcak bakmıyoruz. Artık siz hangi markaları önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün biraz baktık ve Digitürk'ya da Vodafone ev internetini düşünüyoruz ama sanırım Vodafone ev interneti pek önerilmiyor o yüzden Digitürk ev internetini düşünüyorduk ama Altyapı yok ve Digitürk bu konuda yanlışım yoksa 540 TL ekstra ödeme istiyor o yüzden ona da pek sıcak bakmıyoruz. Artık siz hangi markaları önerirsiniz?
Vodafone Net'i kesinlikle önermiyorum. Müşteri hizmetlerine ulaşmak neredeyse imkansız. Taahhüt yenileme döneminde ararlar onun dışında ulaşmak imkansız. Türknet'e geçiş yaptım henüz 1 haftadır kullandığım için eksisi artısı nedir pek bir şey diyemeyeceğim ama taahhütsüz ve ilk ay para iadesi mevcut hani bi deneyin beğenmezseniz istediğiniz an iptal edebilirsiniz. Vodafone kullanırken bağlantı problemleri yaşadığım için iptal etmek istediğimde o zamanki faturamın yaklaşık 10 katı gibi bir ücret istemişlerdi. Aman uzak durun Vodafone'dan Türknet'e bi bakın derim. Digitürk hakkında bir fikrim yok.

4 yıldır kullandığım ve yaşadığım sorunlara gün içerisinde çözüm bulduğum için Turknet'i gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Öncesinde Superonline, Turktelekom(D-Smart) kullandım fakat aralarında gerçekten gözüm kapalı kabul edebileceğim sadece Turknet var, Turknet Turktelekom altyapısı kullanıyor muhtemelen oturduğunuz yerde de vardır ama 100mbps veremez belki sadece, ha 100mbps bana lazım değil ben 35-50 ile de idare ediyorum dersen her yönüyle Turknet diyebilirim.

4 yıldır kullandığım ve yaşadığım sorunlara gün içerisinde çözüm bulduğum için Turknet'i gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Öncesinde Superonline, Turktelekom(D-Smart) kullandım fakat aralarında gerçekten gözüm kapalı kabul edebileceğim sadece Turknet var, Turknet Turktelekom altyapısı kullanıyor muhtemelen oturduğunuz yerde de vardır ama 100mbps veremez belki sadece, ha 100mbps bana lazım değil ben 35-50 ile de idare ediyorum dersen her yönüyle Turknet diyebilirim.
Hocam baktım bizim burada alt yapı yok diyor onun için mi 10mbps veremez?
İkinci olarak da 50mbps ne kadar hızlı mesela 50GB'lık oyunu kaç saatte indirir 100mbps 50GB'lık oyunu kaç saatte indirir?

Hocam baktım bizim burada altyapı yok diyor onun için mi 10Mbps veremez?
İkinci olarak da 50Mbps ne kadar hızlı mesela 50GB'lık oyunu kaç saatte indirir 100Mbps 50GB'lık oyunu kaç saatte indirir?

Türk Telekom altyapısı kullanıyor TurkNet ve buna rağmen altyapı yok diyorsa maalesef herhangi bir sağlayıcıyı kullanmak için altyapıya bir harcamak yapacaksınız. Harcama yaptıktan sonra değmesi için benim önerim tekrardan Vodafone vesaireden ziyade TurkNet yönünde olacaktır çünkü gerçekten destek olarak diğer sağlayıcılara göre çok daha yenilikçiler. İndirme hızı olarak da her GB için kaç dakikada iner diye sormamak ve kendini yormaman için link bırakıyorum

Türk Telekom altyapısı kullanıyor TurkNet ve buna rağmen altyapı yok diyorsa maalesef herhangi bir sağlayıcıyı kullanmak için altyapıya bir harcamak yapacaksınız. Harcama yaptıktan sonra değmesi için benim önerim tekrardan Vodafone vesaireden ziyade TurkNet yönünde olacaktır çünkü gerçekten destek olarak diğer sağlayıcılara göre çok daha yenilikçiler. İndirme hızı olarak da her GB için kaç dakikada iner diye sormamak ve kendini yormaman için link bırakıyorum
Ben baktım ama sadece şunu buldum sınırlı internetin oluyor bunuda bir sim kart ile sağlıyorlar (kısaca telefon gibi) çok iyi çekmiyor ama anlaştığın için mecbur kullanıyorsun ve daha pahalı oluyor. İşte bu yüzden tamda başka konu açıcaktım ama yinede önce sana sormak istedim acaba dediğin bu haracama yapma meselesi nasıl oluyor? Varsa link bırakabilirsin ben ordan incelerim nasılmış.

Üzerinden yıllar geçtiği için şu an maliyeti nedir veya nereye başvurulur gerçekten bilmiyorum ve yanlış yönlendirmek istemem. Altyapının hiç olmadığı bir yer için zaten en az 6 ay beklersin benden demesi, o dönemde VINN kullanmaya maruz bırakıldım, Superbox kullanmaya maruz bırakıldım yaşadığım en kötü dönemdi. VINN ile bir video izlediğinde paket bitiyordu, Superbox ile interneti kullandığında oyunlarda en az 150ms alıyordum, bunları yaşarken İstanbul'da yaşıyordum bu arada, bir gelişmemiş İç Anadolu bölgesi vb. yerlerde de değildim, bunu göz önünde bulundurarak süreçten nasıl zarar göreceğini kestirebilirsin. Bildiğim kadarıyla 4.5GHz olarak altyapı olmadan TurkNet ile internet kullanabiliyorsun sadece SIM Kart takarak, istersen bir TurkNet'i ara bu konuyu bir anlatsınlar, bilgim olmadığı için boşboğazlık etmek istemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı