Ev interneti önerisi

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anda fiber olarak Vodafone Net kullanmaktayız. 24Mbps 280 TL olacak taahhütten sonra. TurkNet, Superonline vs. geçmeyi düşündük fakat onlarda pahalı. Netspeed'in fiyatı uygun geldi ama altyapı sorguladığımda fiber gözükmüyor VDSL 80Mbps destekliyormuş. Sizde Netspeed'e geçmeli miyiz? Sonuçta 24Mbps'den 80Mbps'e geçeceğiz? Hız farkı yaşar mıyım? Ne diyorsunuz?

Size 80Mbps veririz diyorlarsa tabii ki hız farkı yaşamış oluyorsunuz.
Ben 1 sene Netspeed kullandım müşteri hizmetleri çok iyi o konuda kesinlikle tavsiye ederim.
Problemimi çözemedikleri için operatör değiştirdim.

Problem derken saha ekipleri çözemedi.

TurkNet'in farkı ne kadar ki 20 lira değil mi yani 300 lira değil mi fiber bile alsan?
Modem ücreti vs. var o yüzden. Ayrıca 1 yıl sonra fiyatı daha çok artıcak küçük bi matematikle gereksiz gördük TürkNeti.

Size 80Mbps veririz diyorlarsa tabii ki hız farkı yaşamış oluyorsunuz.
Ben 1 sene Netspeed kullandım müşteri hizmetleri çok iyi o konuda kesinlikle tavsiye ederim.
Problemimi çözemedikleri için operatör değiştirdim.

Problem derken saha ekipleri çözemedi.
Ping konusunda sorun yaşar mıyım? Şuanda Valorant'ta 26 pingim oluyor hatta bazen lag vs. giriyor. (WIFI)

Modem ücreti vs. var o yüzden. Ayrıca 1 yıl sonra fiyatı daha çok artacak küçük bir matematikle gereksiz gördük TurkNet'i.

Ping konusunda sorun yaşar mıyım? Şu anda Valorant'ta 26 pingim oluyor hatta bazen lag vs. giriyor. (Wi-Fi)

Ben ping konusundan sorun yaşamadım ancak bu ping olayları saha dolabı ve sizin uzaklığınız ile ilgili diye biliyorum. Yani altyapınız belirleyici oluyor.

Yakın zamanda Netspeed ten Turknet e geçtim, Yıl başı güncellemesi sonrası Netspeed de sorunlar bir türlü bitmedi. Her şeyi geçtim 4-5 kez müşteri hizmetlerini aradığımda yalan söylediler ve sorun olmadığını belirttiler. Modem değiştirdim fakat fayda etmedi. İptal ettiğim gün aradıklarında kabul ettiler. Samimi olmadıkları için ISS mi değiştirdim

Şu anda halen Netspeedteyim henüz geçiş gerçekleşmedi, 4 gündür internetim stabil 1 kopma dahi yaşamadım fakat yine de değiştireceğim.

Yakın zamanda Netspeed'ten TurkNet'e geçtim, yıl başı güncellemesi sonrası Netspeed de sorunlar bir türlü bitmedi. Her şeyi geçtim 4-5 kez müşteri hizmetlerini aradığımda yalan söylediler ve sorun olmadığını belirttiler. Modem değiştirdim fakat fayda etmedi. İptal ettiğim gün aradıklarında kabul ettiler. Samimi olmadıkları için ISS mi değiştirdim.

Şu anda halen netspeedteyim henüz geçiş gerçekleşmedi, 4 gündür internetim stabil 1 kopma dahi yaşamadım fakat yine de değiştireceğim.

Ben de her aradığımda açıyorlar güzel güzel konuşuyorduk ancak işin ucu problem çözmeye gelince yardımcı olamadılar. En sonunda ISS değiştirttiler.

Ben de her aradığımda açıyorlar güzel güzel konuşuyorduk ancak işin ucu problem çözmeye gelince yardımcı olamadılar. En sonunda ISS değiştirttiler.

ISS ne oluyor tam olarak? Anlamını biliyorumda hangisinden hangisine geçtiler anlamadım.

Son olarak ne diyorsunuz sizce 24Mbps fiber Vodafone'dan 80Mbps VDSL Netspeed'e geçmeli miyim?

ISS ne oluyor tam olarak? Anlamını biliyorumda hangisinden hangisine geçtiler anlamadım.

Son olarak ne diyorsunuz sizce 24Mbps fiber Vodafone'dan 80Mbps VDSL Netspeed'e geçmeli miyim?

ISS açılımı internet servis sağlayıcısı demektir.
Vallahi hocam ben hayatımda 1 kere fiber kullandım o da kısa sürdü zaten o yüzden bir şey diyemiyorum.

Konusmada sorun yok hocam, adamlar ısrarla sorun yok sorun yok dediler. Modem değiştirdim ama nafile.

Sonra iptal ettiğim gün sunucularımızı arttışa gittiğimiz için sorunlar oluştu dedi müşteri hizmetleri. Dedim çok mu zor bunu bir sms ya da email olarak göndermeniz.

Ben de bir müşteri olarak derim ki ya adamlar iyileştirmeye gidiyor bir şeyler yapıyorlar beklerim işlemin bitmesine kadar. Çünkü evimde superbox da vardı ona bağlayabilirdim.

Geri
Yukarı