Ev sahibi %150 zam yapmak istiyor

Yani zam yaptığı fiyata bile ev bulmanız zor olabilir, bence mecburiyetten tartışmadan arayı bozmadan kabul edin derim.

Biz 3-4K ya içi dışı yapılı büyük 4. katta doğalgazlı petekli kombili evi veriyoruz evin mevkisi İstanbul bağcılar güneşli meydanın tam ortasında sadece ev biraz eski ancak dışı tamamen yapılı yani kime göre neye göre ev bulunamaz?

Ev sahibi misin knk? Bu ne mantıksızlık
Mantıksızlık değil, yakın zamanda aynı sebepten dolayı evden çıkartıldık apar topar. Devlet kiracının yanında olmuyor denedik de, boşa tartışmanın kavga çıkarmanın lüzumu yok. 2 bin TL gibi bir kira şu devirde komedi gibi geliyor insana zaten 2 bin TL'ye oturuyorsan her an zam korkusuyla yaşaman gerekiyor.

Her neyse, size iyi forumlar konuyu göz ardı ediyorum. Mantıksız tartışmalara giremeyeceğim.

Hocam eger sizi zor durumda birakmicaksa orta yolu bulun,tabi haklariniz var %25 uzeri yasak olmali ,Temmuzda yeni yasa cikacak diye de hatırlıyorum

Merhaba arkadaşlar, ben anlık olarak 2000TL veren senelik kontrat imzalayan bir kiracıyım. Ev sahibi 5500 TL yapmak istiyor evi. Ev, öğrenci evi doğal gaz bile yok. Maksimum ederi 3000-3500. ben orta yolda %25 de diretmeden anlaşmak istiyorum fakat beni çıkarmakla tehdit ediyor. Bu konuda benim haklarım nelerdir? Aydınlatır mısınız?

Hocam konuyu gorunce sesli bir şekilde "oha" dedim. Bir anda öyle bir zama kalkışması ilginç.%25 yapabilir diye biliyorum maksimum ancak emin değilim.

Sözleşme ile aynı tarihli tahliye taahhütnamesi imzaladıysanız dava ile her türlü çıkarır. Ancak herhangi bir taahhütname imzalamadıysanız 10 yıl boyunca sizi evden tahliye edemez. 5 yıl dolduğunda çevreye nazaran kira düşük kalırsa tespit davası açıp bilirkişi eşliğinde kira belirlenebilir. Ama hiçbir şekilde sizi tahliye edemez. Orta yolu bulmaya yanaşmaz ise %25 zam yapıp devam edin. Kirayı da sakın ola elden vermeyin banka üzerinden gönderin.

Bütün ev sahipleri aynı. Kiramız 2500 TL bizden de %300 zam isteniyor. Evi küften batıyor, mobilyalar vesaire küflendi hala diretiyor.
Biz de vermemekte kararlıyız.
Sözleşme ile aynı tarihli tahliye taahhütnamesi imzaladıysanız dava ile her türlü çıkarır. Ancak herhangi bir taahhütname imzalamadıysanız 10 yıl boyunca sizi evden tahliye edemez. 5 yıl dolduğunda çevreye nazaran kira düşük kalırsa tespit davası açıp bilirkişi eşliğinde kira belirlenebilir. Ama hiçbir şekilde sizi tahliye edemez. Orta yolu bulmaya yanaşmaz ise %25 zam yapıp devam edin. Kirayı da sakın ola elden vermeyin banka üzerinden gönderin.

Evet elden vermek sıkıntı. Ev sahiplerinden hiç yüzümüz gülmedi. Yarın bir gün yalandan şikayette bulunur benim kiramı vermedi derler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı