Ev sahibi kafasına göre zam yapabilir mi?

joebarbao

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlmeci: İntel İ5 10400f Ekran Kartı: Asus Dual Rtx 2060 6 gb Ram:Pny 2*8 3200MHz Ssd: Kioxia Exceria 480GB sata Hdd: Seagate Barracuda 1TB Monitör:Rampage 23,8" RM-344 Led 144Hz 1ms Klavye:Gamebooster G918 Red Switch Beyaz Mouse:Razer Deathadder Essential Beyaz
Merhaba arkadaşlar, şu an oturduğumuz evin kirası 2700 lira. Bu ayın 1. günü sözleşmemiz tamamlandı ve dün ev sahibi ile konuştum(aramadan önce%25 kanunu ile kiramız 3400 lira oluyor) kiramız ne kadar olacak diye 4000 bin lira olacak dedi ben gayet düzgün bir dil ile%25'lik kanuna göre 3400 lira oluyor kanuna göre daha fazla yapamazsınız dedim ve dedikten sonra yok benim oğlumun kiradı 3000 bin lira idi 6000 lira oldu ev sahibi ya yapın dedi falan diyor ya yapın ya çıkın diyor ben şimdi kanuna göre 3400 lira versem herhangi bir şey yapabilir mi acaba?

Merhaba arkadaşlar, şu an oturduğumuz evin kirası 2700 lira. Bu ayın 1. günü sözleşmemiz tamamlandı ve dün ev sahibi ile konuştum(aramadan önce%25 kanunu ile kiramız 3400 lira oluyor) kiramız ne kadar olacak diye 4000 bin lira olacak dedi ben gayet düzgün bir dil ile%25'lik kanuna göre 3400 lira oluyor kanuna göre daha fazla yapamazsınız dedim ve dedikten sonra yok benim oğlumun kiradı 3000 bin lira idi 6000 lira oldu ev sahibi ya yapın dedi falan diyor ya yapın ya çıkın diyor ben şimdi kanuna göre 3400 lira versem herhangi bir şey yapabilir mi acaba?

Kanunen yüzde 25'ten fazla zam yapma hakkı yok. Dava açıp hakkını ara derim.

Hayır yapamaz. Avukat tutun ve dava edin. Evden çıkartma hakkı falan yok.

Doğru diyorsunuz ama böyle bir durum da zaten avukat tutmaya fahişe gerek olmadığı düşünüyorum zaten o avukata verir ise otomatikman kendi ayağına sıkmış olacağını düşünüyorum.

5. yılı tamamlamamışsanız hukuken böyle bir karar alamaz.

Siz %25 arttırıp ödemeye devam edin, başka bir şey yapmayın. Tekrar sözleşme imzalamanıza dahi gerek yok.
Bende öyle düşünüyorum işte ama insanın içine Kürt düşüyor.

Bence bizim toplumumuzda dava vs. çok resmi süreç evrak olmadıkça zaman kaybı o adam ya sizi çıkartır ya da uğraştırır bu enflasyonda adam da haklı bence çok aşırı zam yapmamış 4 bini 10 bin tl yapanlar var mesela. 600 TL evet herkesin bütçesi aynı değil bence ortak bir yol bulun 3500 3600 civarına anlaşın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı