Evcil hayvanlar için kamera önerisi

etNemo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Evimde olmadığım zamanlarda kedilerimi gözleyip izleyebileceğim tarzda uzaktan da kontrol edilebilen ve tercihen hoparlörü olup kedilere seslenebileceğim özelliği de olan bir kamera arıyorum. İllaki petcam olmasına gerek yok. Sağa sola dönsün bir de sesimi iletsin yeter sanırım. Tavsiyelerinize açığım, fiyatı uygun olursa 2 tane düşünebilirim.

Merhaba,
Evimde olmadığım zamanlarda kedilerimi gözleyip izleyebileceğim tarzda uzaktan da kontrol edilebilen ve tercihen hoparlörü olup kedilere seslenebileceğim özelliği de olan bir kamera arıyorum. İllaki petcam olmasına gerek yok. Sağa sola dönsün bir de sesimi iletsin yeter sanırım. Tavsiyelerinize açığım, fiyatı uygun olursa 2 tane düşünebilirim.

XIAOMI Smart Camera C200, Sicherheitskamera Smarte Innenkameras | MediaMarkt

Bu iyi gibi. Hocam bir de mendebur lemur'un incelemeleri var ordan bakabilirsiniz.

Ürünü inceledim, incelerken önüme bir başka ürün daha çıktı. Özellikler hemen hemen aynı, ücreti de daha uygun, 2 tane kamera aldım 1 Xiaomi fiyatına. Ürün yorumları da ağırlıklı olarak olumlu

Hatta kullandıktan sonra incelemesini dahi paylaşabilirim.
Kullandıktan sonra nasıl olduğunu da yazarsanız sevinirim 😀

Ürünü inceledim, incelerken önüme bir başka ürün daha çıktı. Özellikler hemen hemen aynı, ücreti de daha uygun, 2 tane kamera aldım 1 Xiaomi fiyatına. Ürün yorumları da ağırlıklı olarak olumlu.

Hatta kullandıktan sonra incelemesini dahi paylaşabilirim.

Bende hamsterlarım için almak istiyorum kalitesi nasıl 360 dereceyi sıklıkla kullanacağım sürekli odayı falan kontrol edeceğim.

Bende hamsterlarım için almak istiyorum kalitesi nasıl 360 dereceyi sıklıkla kullanacağım sürekli odayı falan kontrol edeceğim.
Kısaca yazayım hocam özetleyeyim. Ürünü Amazon üzerinden aldım, 2 adet aldım, yurtdışından geldi 1 hafta içerisinde ve bir sıkıntı çıkmadı. Eve geldim hemen 2 noktaya kurulumunu yaptım, kurulumu gayet basit gene bir sorun ile karşılaşmadım.

Görüntü kalitesi gayet iyi, hem az ışıkta hem de gün ışığında oldukça iyi performans veriyor. Kamerada hoparlör ve mikrofon da var. İkisi de çok aman aman performanslı değil ama iş görüyor. Benim kediler eğer iplerlerse geliyorlar duyup :)

360 derece sisteminde hiçbir sorun yok, sadece tilt açısı biraz az onun da sanırım sebebi kamera; zeminde kullanılmaktan ziyade tavanda kullanılmak için tasarlanmış yani eğer kamerayı yüksek bir rafa koymak yerine tavana montelerseniz hiçbir sorun kalmıyor tilt açısı da yeterli geliyor çünkü kamera aşağı tilt edebildiğinden çok yukarı tilt edebiliyor.

Kutu içerisinden kendi adaptörü de çıkıyor, kablo biraz kısa gelebilir ama herhangi usb-mini kablo ile kullanılabiliyor. Uygulaması da bana yeterli geliyor, her türlü kontrole imkan veriyor. Hareket sensörü hiç fena değil, uygulamadan bildirim gönderiyor falan bana epeyce yetiyor.

Ben şimdilik zemin yüzeyde kullanıyorum ama yakın zamanda tavana monteleyeceğim bakalım :)

Geri
Yukarı