Evde çalmak için amfi önerisi

Arkadaş doğru söylüyor ses kartının usb ile PC'ye bağlanması, sürücü kurulumu, ilgili program ve yazılımların kurulumu; bunun yanında rutin olarak PC'yi aç, DAW programını aç falan gerçekten ciddi zaman kaybı.

Bu kişinin bir amfi performansına eş değer olacak şekilde ses kart + monitör almasının bütçesini düşünmediğinizi bir kenara koyduk, bu sistemde en iyi alacağı ferformansın fiziksel bir amfiden öte gitmeyeceğini de unuttuk.

Keşke bu kadar kolay ve sonuçları da zahmetsiz, sorunsuz olsa. DAW kullanmayı öğrenmek, doğru input, output ayarları, samples buffer gibi etkenlerin öğrenilmesi bu yazdığınınız cümlenin neresinde? Ayrıca Amfi kullanmamış birinin nasıl ton üretebileceğini düünüyorsunuz? Presetle mi çalacak? O zaman düz bir prossesör alsın. Ne gerek var PC de zebellah kadar parametreye, ayara, gecikmeye? Her seferinde bir sürü kabloyu üniteyi birbirine bağlamasına?

Bu amfiyi çok gördüm. Arkadaşımda da vardı. 10W yeter mi acaba? Biraz da pahalıymış gerçi.

Kaliteli amfidir biraz ondan pahalı ama fonksiyonel olarak süper. Evde çalacağınız için bunu önerdim hocam bence yeter. Birkaç daha model var ama Bora hocamda öneri yapsın ona göre karar verirsiniz.

Hocam öneri vereyim, evde çalmak için amfi almayın hele ki 3-4k'ya cücük kadar amfi.

Bir ses kartı, bir kulaklık... Heh illa ses dışarı çıkmadan ben rahat edemiyorum takıntılarım var kardeşim diyorsan ses kartı al bir tane de özelliksiz bir amfi al (line in-Aux in girişli) istediğin efektleri açıp PC'den çalarsın mis gibi.

Ses kartı daha ileriye yönelik. İleride ekipmanları büyütmek istediğinde ya satıp iyisini alacaksın ya da hoparlör olarak kullanacaksın.

Dediğimi yaparsan ses kartını istersen sıfır al ama amfiyi 2. el al. Sadece amfi alacak olsan bile bence 2. ele yönel. Amfi bakım yerleri var onlara gösterebilirsin.

Soruya direkt cevap: Blackstar ID Core'a bakabilirsin.

İkna etmesi adına Megadeth presetleri ile mis gibi Megadeth tonları. :) Amfi alırsan bunlar olmayacak. :)
Ekran görüntüsü 2022-11-07 172536.png

Hocam öneri vereyim, evde çalmak için amfi almayın hele ki 3-4K'ya cücük kadar amfi.

Bir ses kartı, bir kulaklık... Heh illa ses dışarı çıkmadan ben rahat edemiyorum takıntılarım var kardeşim diyorsan ses kartı al bir tane de özelliksiz bir amfi al (line in-AUX'in girişli) istediğin efektleri açıp PC'den çalarsın mis gibi.

Ses kartı daha ileriye yönelik. İleride ekipmanları büyütmek istediğinde ya satıp iyisini alacaksın ya da hoparlör olarak kullanacaksın.

Dediğimi yaparsan ses kartını istersen sıfır al ama amfiyi 2. el al. Sadece amfi alacak olsan bile bence 2. ele yönel. Amfi bakım yerleri var onlara gösterebilirsin.

İkna etmesi adına Megadeth presetleri ile mis gibi Megadeth tonları. :) amfi alırsan bunlar olmayacak. :)
Eki Görüntüle 1565680

Seçeneklerden birisi evet.

Hocam öneri vereyim, evde çalmak için amfi almayın hele ki 3-4k'ya cücük kadar amfi.

Bir ses kartı, bir kulaklık... Heh illa ses dışarı çıkmadan ben rahat edemiyorum takıntılarım var kardeşim diyorsan ses kartı al bir tane de özelliksiz bir amfi al (line in-Aux in girişli) istediğin efektleri açıp PC'den çalarsın mis gibi.

İkna etmesi adına Megadeth presetleri ile mis gibi Megadeth tonları. :) Amfi alırsan bunlar olmayacak. :)
Eki Görüntüle 1565680

ID Core V3'te entegre ses kartı da bulunuyor zaten. Onu alıp hem presetleri amfiye kaydedebilir, hem de amfiden çalabilirim. Amfi konusunda babam yardım edecek zaten sağ olsun. Şu anlık amfiye daha çok sıcak bakıyorum.

Bu amfiyi çok gördüm. Arkadaşımda da vardı. 10W yeter mi acaba? Biraz da pahalıymış gerçi.
Ev ortaminda calmak icin yeter hocam, bende 25W amfi var (Fender Mustang LT25) herhalde 5W'ini ya kullaniyorum ya kullanmiyorum. ID Core V3'u ben de cok gordum, butce cikarsa tercih edin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı