Evde çok sıkılıyorum, ne yapmalıyım?

Karantina dönemi hazır insanlık yavaşlamışken onlara yetişmek için çok büyük fırsat.
Herkes tarafından bilinen IMDb top listesinden filmler izle (hepsini değil kendine hitap edenleri)
Meşhur kitapları oku ama okuma alışkanlığın yoksa bir anda hepsini okumaya çalışma günlük bir hedef koy yavaştan başla.
Telefonuna egzersiz uygulaması indirip her gün 5 dakika da olsa spor yap geliş.
Karantina döneminde hayatımda yapamadığım şınav çekme işini başardım.

Bende yapamıyorum nasıl yaptın ya :D şınav işini.

Bende yapamıyorum nasıl yaptın ya :D şınav işini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video benim rehberimdi ileri almadan, hızlandırmadan can kulağıyla dinle eminim yaparsın. Tabi herşey önce kafada bitiyor🙂

Her gün 1 - 1.5 saat ders çalışabilirsin. Spor yapmaya başlayabilirsin. Aşırı canın sıkılıyorsa bütün film dizileri izleyebilirsin.

Aslında yapacak bir şey bulamamanızın sebebi biraz alışkanlıklarınız biraz disiplinsizliğiniz diye tahmin ediyorum zira bir kendi arzu ettiğiniz kitap, (roman, hikaye vs. türü fark etmez) kendinizi geliştirebileceğiniz ilgi duyduğunuz konu ile alakalı bir kitap ve derslerinize zaten ayırmanız gereken rutin zamanı ayırınca size kalan süre takribi 2-3 saat belki daha az olacaktır bu süreyi de ister haftada belirlediğiniz günler içinde spor ile ister çeşitli oyunlarla ister bu tarz iletişim kurabileceğiniz interaktif platformlarla veya evdeki durumunuza göre aileniz ile geçirebilirsiniz. (Hepsinden biraz da olabilir) Eğer ekonomik esnekliğiniz veya mevcutta varsa bir enstrüman veya ekstra yabancı dil de öğrenebilirsiniz. Kısaca yapabileceklerinizin net bir sınırı yok. Esas sorun yapmayı tercih edip, etmeyecekleriniz ile alakalı.
Not: Arkadaşınız çevrenizde değil genel olarak yoksa zaten dışarı çıkmanın bir ehemmiyeti (önemi) de yok büyük ölçekte (elbette bireysel gezmekte bir lükstür fakat şuan için göz ardı edilebilir) ama arkadaşlarınız ile bulaşamadığınız için yakınıyorsanız bu çağda yersiz olur zira (yaşınız itibarıyla saklambaç gibi fiziki oyunlar oynamayacağınızı düşünerek) görüntülü konuşabilir çeşitli aktiviteler de bulunabilirsiniz online olarak. (Hatta arkadaşta edinebilirsiniz)

Yeni konular

Geri
Yukarı