Evde direksiyon seti nasıl yapılır?

Leonardo kaynak açısından çok zengin fakat 250TL'yi geçik ben 100TL'ye 40 adet jumper kablo ve UNO aldım yarın kargoya verecek fakat asıl sorun potansiyometrede oluyor eğer 10klık alırsam 270 derece dönüyor.

Herkesin başlangıç videosu fakat dişli sistemini nasıl kullanacağım hakkında bir fikrim yok acaba demir dişli alsam ne kadar diş olması gerek gibi konularda biraz takılıyorum.

@Kyras hocam bana yardımcı olabilir misiniz?

Demir dişli bütçeyi zorlar fakat Feed backli bir sistem yapacaksanız motor güçleride önemli tabii. Plastik kullanırsanızda dişleri kalın ve sağlam olması gerekiyor. Hesaplayabilen varsa dişlileri hesaplasın hocam.

Peki rotary encoder gibi bir şey alsam olur mu madem dişli sistemi bana daha pahalıya geliyor rotary encoder alsam kullansam sizce daha iyi olur mu?

Hocam bu sistemi kararlı yapmanız için encoder kullanmanız daha iyi olur. Pot kararsız çalışabiliyor.

Leonardo kaynak açısından çok zengin fakat 250TL'yi geçik ben 100TL'ye 40 adet jumper kablo ve UNO aldım yarın kargoya verecek fakat asıl sorun potansiyometrede oluyor eğer 10klık alırsam 270 derece dönüyor.

Herkesin başlangıç videosu fakat dişli sistemini nasıl kullanacağım hakkında bir fikrim yok acaba demir dişli alsam ne kadar diş olması gerek gibi konularda biraz takılıyorum.

@Kyras hocam bana yardımcı olabilir misiniz?

Peki rotary encoder gibi bir şey alsam olur mu madem dişli sistemi bana daha pahalıya geliyor rotary encoder alsam kullansam sizce daha iyi olur mu?

Örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ne konuda yardım istiyosunuz?

Hocam her konuda yardımcı olabilirim ama uzun süredir hiç yapmadım, sizin için bol bol bir r araştırma yapayım.

Teşekkürler.

Hocam her konuda yardımcı olabilirim ama uzun süredir hiç yapmadım, sizin için bol bol bir r araştırma yapayım.

Hocam bir sorum olacak encoder bağlamayı düşünüyorum fakat yazılımda bir sorun olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı