Evde fazla eşya kullanılırsa bilgisayara bir şey olur mu?

Hocam F/P olarak öneriniz var mı peki? Ve bu dediğiniz akım korumalı prizi tamamen mi kullanabiliyoruz yoksa tek bir seferde vs. mi geçerli oluyor?

Hocam tek seferlik değil bozulana kadar kullanabilirsiniz tabii yıllar geçtikce koruyucu etkisi azalacak. Açıkçası fiyat ve piyasa konusuna hakim değilim ama TP de bununla ilgili bir sürü konu var onlara bakarsanız daha sağlıklı olur.

Hocam tek seferlik değil bozulana kadar kullanabilirsiniz tabii yıllar geçtikce koruyucu etkisi azalacak. Açıkçası fiyat ve piyasa konusuna hakim değilim ama TP de bununla ilgili bir sürü konu var onlara bakarsanız daha sağlıklı olur.
Mesela şu an benim topraklı 6'lı prizim var. Bu 6'lı prize 2'li akım koruma prizi alıp sadece bilgisayar kasasından gelen psu kablosunu ve monitörden gelen kabloyu taksam işe yarar mı yoksa sadece ve sadece prizde akım korumalı priz mi takılı olmalı?

Mesela şu an benim topraklı 6'lı prizim var. Bu 6'lı prize 2'li akım koruma prizi alıp sadece bilgisayar kasasından gelen PSU kablosunu ve monitörden gelen kabloyu taksam işe yarar mı yoksa sadece ve sadece prizde akım korumalı priz mi takılı olmalı?

Hocam ben o kadar uzman değilim çok özür dilerim ve geçte yazıyorum farkındayım.
Bu konu işinize yarayabilir sizin sorularınıza yanıt olabilir tekrardan özür dilerim.

Hiçbir şey olmaz zaten fazla akım çekilmesi durumunda şalter atar onu da tekrar açarsın ama atmadığı durumda hiçbir şey olmaz kullanama bak.

Çok yok alternatif. Ama eve ekstra bilgisayar alınacağı için belki bundan sonra atmaya başlar 3-6 ayda bir falan. Atmasa bile elektrik kesilirse ne olacak? Akım korumalı priz çok güzel bir koruma yöntemidir hocam.
Akim korumalı diye geçen priz, akım korumalı değil, yüksek voltajdan korur.
Elektrik kesintisinden de korumaz.
Elektrik kesintisinden korunmak için UPS kullanilmalidir.

Şalteri ayırabilirsiniz. Aynı durum bende de vardı. Sigorta kutusuna ekstradan bir şalter takıp bilgisayarın bulunduğu odanın elektriğini tek bir şaltere bağladı elektrikçi. Tam çözüm olur mu bilmiyorum ama benim problemimi çözdü. Yine de akım korumalı priz kullanmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı