Evde gitar çalmayı öğrenmek

Elbette. İlk gitarın ikinci el olsun zaten. Düzgün kullanılmış, yıpranmamış bir ikinci el işini görecektir. En fazla sap ayarı bozuk olur. Onu da yaptırırsın zaten.

Son sorum olacak internette Squier'lere bir göz attım fakat siteden sitedeye fiyat farklılıklarının fazla olduğunu gördüm önerebileceğiniz kaliteli bir site var mıdır?

Son sorum olacak internette Squier'lere bir göz attım fakat siteden sitedeye fiyat farklılıklarının fazla olduğunu gördüm önerebileceğiniz kaliteli bir site var mıdır?

Özel olarak fiyatları bilmiyorum lakin MyDukkan, Senkop, Zuhal Müzik, Dore Müzik güvenilirdir. Oralardan alabilirsiniz.

Bir arkadaşım ilk önce gitar öğrenmen elektro gitarı öğrenmen açısından daha yararlı olur demişti.
Bu yanılgıya kapılmamanı tavsiye ederim, neyi öğrenmek istiyorsan onunla başla. Her gitar türünün kendine has özellikleri vardır perde sayısı, perde aralığı vb. gibi ve bunun göz ardı edilerek klasik gitara başlatılması yanlıştır. Bas gitar üzerinden yola çıkarak örnek vermek istiyorum bunun için: Diğer gitarlara göre daha kalın tellere ve geniş bir perde aralığına sahip olan bas gitara başlamak için neden öncesinde klasikle çalmaya başlayasın ki? Bu sadece bas gitara daha kolay adapte olmanı sağlayabilir perde aralığının genişliğinden dolayı, onun dışında elektro gitar çalmak isteyip de klasikle başlangıç yapmanı tavsiye etmiyorum. Klasik gitarı sevmediğini varsayarsak elektroya karşı bir önyargı oluşturabilir bu durum, boşu boşuna elektro gitara olan ilgin körelmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı