Elektro gitar çalmayı öğrenmek ne kadar sürer?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Merhabalar, iki elimi aynı anda kullanmak konusunda beceriksizim denebilir. Air Guitar yaparken bile (Hayali gitar çalmak) doğru düzgün koordine edemiyorum fakat 10-11 yıllık içimde uyuyan bir elektro gitar aşkı var. Metal Slug 3'ün Desert Theme'ini çalmak olsun, Jinjer'dan Outlander'ın Riff'ini çalmak olsun, Craddle of Filth'den Hallowed Be Thy Name'in solo'sunu çalmaya kadar bir çok hedefim ve hayalim var. Son zamanlarda maaşımın güzel olması, durumlarımı toparlamam üzerine yeniden bu hayalimi gerçekleştirmek için elime fırsat geçtiğini düşünüyorum ve elektro gitar almayı planlıyorum. Peki sizce henüz Air Guitar çalarken bile koordinasyon sorunu yaşıyorken gitarın kendisini çalmayı öğrenebilir miyim? Öneri olarak verebileceğiniz bir başlangıç gitarı var mıdır? 2.500₺'yi geçmezse sevinirim, geçerse de sorun yok fakat bu sefer almak için ay ortasını beklemem gerekir.

Ağırlık olarak metal parçalar çalmak istiyorum. Senfonik metal - death metal - heavy metal vs.vs.

Günde en az yaklaşık 4 saat çalışırsanız yaklaşık 6-7 ayda öğrenirsiniz kendimden biliyorum
Gitar elime ulaştıktan sonra zaten 4 saat ile yetinmem ben muhtemelen, biraz hırslı bir kişiliğim var, uğraşır dururum diye tahmin ediyorum. Önerebileceğiniz başlangıç seviyesi bir gitar var mıdır Metal için? Dediğim gibi dinlediğim parçalar ağırlık olarak Death, Senfonik, Heavy, Pirate metal tarzında olduğu için çalmak isteyeceğim veya çalmaya çalışacağım parçalar da Metal olacak.

Geri
Yukarı