Evde Hırsızla Karşılaşınca Ne yapılmalı ?

AltayYKMZ

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Örn; Eve hırsız girdi ve biraz ses çıkardı siz uyandınızda hırsızla karşı karşıya geldiniz. Burdan sonrasında aklımda iki soru var. Hırsız haneye tecavüzden
hapise girecek ama hırsız bize saldırırsa ona karşılık vermek için illa "Yatak Odasında" olmak şart mı. Çünkü yatak odası insanın özel bir alanımıymış vs. Uzun lafın kısası hırsıza evin her alanında müdahale edebiliyor muyuz ?

O yatak odası olayı şehir efsanesinden ibaret diye birçok yerde geçiyor ama tam olarak bir bilgim yok. Ama ben değilde babam büyük ihtimalle adamı kurşun yağmuruna tutabilir. :D Mesken güvenliği amacıyla bulundurma ve taşıma ruhsatımız var babam da yanından ayırmıyor işi gereği ama evde hırsızı görürse gecenin bir vakti büyük ihtimalle laz damarı da ağır basıp adamı süzgeçe çevirecektir. :D

Elinize geçen ilk şeyle saldırın. Kafasına aldığı bir kaç darbe sonucu bayılır. Sizde polisi ararsınız.
Hocam kelebek var bende ama onu alırsam hırsız değil ben hapse girerim o yüzden onu saklıyorum. :p Fakat yanımda her zaman ağır bir şey oluyor. Bu arada önerim arkadaşın dediği gibi elinize geçen ilk şey ile vurun. Sonuçta o hırsız. O sizin evinize izinsiz girdi. Birde evde sizden büyük, güçlü birisi varsa hemen bağırın. Veya komşulara duyurabilirseniz duyurun.

Bu gibi durumlar kimsenin başına gelmesin. Tek dileğim bu. O durum insanın başına gelince ne yaparsan ucu kötü bir yere çıkıyor. Elden geldiği kadar önlem almak lazım.

Herkes ''Girişirim, Ağzını burnunu kırarım....'' diye döktürmüş ama adam size 3 metre uzaktan tabanca çekse n'apacaksınız. Hemen 3.5. En iyisi uyuyromuş gibi yapıp ya da uyumuyorsanız da yanınızda birisi varmış gibi seslice konuşarak eve giren kişiyi ''Neyse hepsi uyanık zorlamayayım'' düşüncesine itmektir. Tabii o sırada polisi de unutmamak lazım. Ama adamın arkası dönük felansa tabi ki kafasını dağıtacaksınız farkettirmeden yaklaşıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı