Evde İngilizce nasıl öğrenebilirim?

malwares

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar yani ingilizcem eh işte biraz iyi fakat C1-C2 seviyesine evde nasıl getirebilirim? Şimdilik ücretsiz kaynaklar fakat bildiğiniz ücretli alternatifler varsa ve iyi ise satın alabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce öğrenmek istiyorsan sana bireysel tavsiyem Türkçe gramere çok iyi hâkim olman gerekiyor ki diğer dilleri daha kolay öğrenebilesin.
İngilizce öğrenmek için bütün İngilizce kelimeleri ezberleme, İngilizce gramerini öğren ve gündelik kullanılan kelimeleri ezberlemen yeterli. O zaman hal edersin. Pratik yapmak istiyorsan Duolingo var oradan yapabilirsin. Ama yabancı ülkede yaşarsan kulak git gide alışmaya başlıyor ve ister istemez konuşmaya başlıyorsun. Ben Türkçe gramere olabildiğim kadar hâkim oldum ve İngilizceyle beraber Yunanca da öğreniyorum Güney Kıbrısta günlük yaşantımda sorun yaşamamak için.

İngilizce öğrenmek istiyorsan sana bireysel tavsiyem Türkçe gramere çok iyi hâkim olman gerekiyor ki diğer dilleri daha kolay öğrenebilesin.
İngilizce öğrenmek için bütün İngilizce kelimeleri ezberleme, İngilizce gramerini öğren ve gündelik kullanılan kelimeleri ezberlemen yeterli. O zaman hal edersin. Pratik yapmak istiyorsan Duolingo var oradan yapabilirsin. Ama yabancı ülkede yaşarsan kulak gitgide alışmaya başlıyor ve ister istemez konuşmaya başlıyorsun. Ben Türkçe gramere olabildiğim kadar hâkim oldum ve ingilizceyle beraber Yunanca da öğreniyorum güney Kıbrıs'ta günlük yaşantımda sorun yaşamamak için.

Ben de birleşik devletlere gitmek istiyorum onunla ilgili de konu açarım birazdan.

Evde oturup sabah akşam gramer çalışsanız da çok ciddi bir gelişme olmaz. Kelime bilmek ve pratik yapmak çok önemli. Online oyunlarda bolca konuşun. Reddit'te bazı subredditler var. Oralarda farklı ülkelerden insanlar birbirleri ile İngilizce pratik yapmak için iletişime geçiyorlar onları kovalayın. Dizileri filmleri İngilizce seslendirme ve İngilizce alt yazı ile izleyin, anlamak için kendinizi zorlayın. Daha sonra alt yazıyı da kaldırın sadece dinleyerek anlamaya çalışın. Günün sonunda kulak aşinalığı ve konuşma pratiği oldukça önemli. Sabah akşam gramer calışın, konuşma pratiği olmazsa hek hük eder konuşmakta zorlanırsınız. Discord gruplarında falan bulabildiğiniz kadar insan bulup konuşmaya çalışın.

Ben de birleşik devletlere gitmek istiyorum onunla ilgili de konu açarım birazdan.
ABD veya Birleşik Krallığa gideceğine sana tavsiyem İrlanda'ya git. Ben Bulgaristan vatandaşıyım benim gitme sorunum yok bir çok ülkeye vizesiz gidiyorum, AB ülkelerinde de sınırsız kalma hakkım var. Ben bütün avrupayı gezmiş biri olarak sana diyebilirim ki yazılım şirketlerinin de orada olduğu, yaşam standartlarının çok üst olduğu, sosyal devlet olması ve anadili İngilizce olan tek AB ülkesi İrlanda var. ABD ve BK'yı hayatta tavsiye etmem kapitalist oldukları için. Birleşik Krallıkta Bournemouth'da 1 sene yaşadım illallah ettim.

ABD veya birleşik krallığa gideceğine sana tavsiyem İrlanda'ya git. Ben Bulgaristan vatandaşıyım benim gitme sorunum yok birçok ülkeye vizesiz gidiyorum, ab ülkelerinde de sınırsız kalma hakkım var. Ben bütün Avrupa'yı gezmiş biri olarak sana diyebilirim ki yazılım şirketlerinin de orada olduğu, yaşam standartlarının çok üst olduğu, sosyal devlet olması ve anadili İngilizce olan tek ab ülkesi İrlanda var. ABD ve Bk'yı hayatta tavsiye etmem kapitalist oldukları için. Birleşik krallıkta bournemouth'da 1 sene yaşadım illallah ettim.

Zaten o kadar da kolay değil gitmek daha yaşım henüz küçük.

Geri
Yukarı