Evde nasıl kilo verebilirim

Boromir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bu zamana kadar kendimle barışık, boydu, kiloydu, sağlıklı beslenmeydi hiçbir şeyi takmayıp yaşayan birisiydim. Bugün bir arkadaşımla konuşurken böyle bir konu açıldı o da benim gibi şişman, ne bulursa yiyen birisi. Dedik ki evlere tıkıştık, dışarı çıkamıyoruz. Zaten spor yapmıyorduk, gerçi ben okula 2,1 km yolu her gün yürüyerek gidip gelirdim, formumu o şekilde koruyordum. Şimdi yemek yiyip yatıyoruz sadece, iyice şişmanlayacağız dedik ve kiloları verip bu yazı 6 baklava ile sahillerde geçirmeye karar verdik.

Ben günde 2 öğün yemek yiyen birisiyim kahvaltı-akşam olmak üzere. İki öğünde de en az 1 ekmek rahat yerim. Ara öğünlerde bisküvi, tatlı ne varsa işte. Makarnayı da çok yiyorum geleneksel yemeğimiz evde bu bizim. Bunların dışında da çok fazla kola ve soğuk çay içiyorum. Her gün 1 litre belki daha fazla muhakkak içiliyor su gibi. Boy kilo ölçümü de yapmamıştım uzun bir süredir, şu an 1, 75'e 90 95 vardır diye düşünüyorum en son öyleydi.

Kısaca kendimden bahsettim sizlere, sorularım ise evde nasıl zayıflayabileceğim, neler yiyip neler yiyip içmeyeceğim, evde nasıl spor yapacağım diye gidiyor. Değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En çok kola etkiliyor kiloyu bir şekilde kesmen lazım. Sonrasında beslenme ve uyku düzenini hallettinmi zayıflamasan bile daha fazla şişmanlamayı durdurursun. Önce durdurman, sonra kilo vermen lazım.

Eğer ağır bir sağlık sorunun yoksa su orucunu tavsiye ederim
Ayrıntılı bilgi için
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı