Evde Nasıl Vücut Geliştirebilirim ?

ChesterV

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Eskiden bayağı kiloluydum, bir anda boyum uzadı.(1.83) Kilo pek fazla kalmadı, 67 kiloyum. Evde nasıl vücut geliştirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyunuz ve kilonuz yeterli. Şunu unutmamalısınız evde vücüt geliştirebilirsiniz ancak tabiki çok fazla birşey beklememek gerekir. Şekile girsin diyorsanız evde spor yapmanız yeterli. Dumbell'ler ve kendi vücüt ağırlığınızla yapabileceğiniz birçok hareketler var.Şu videolar size yardımcı olabilir :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk önce şunu söyleyeyim sadece evde yapılan bir sporla çeviklik bekleme. He forma gireyim diyorsan yardımcı olabilir ama kalıcı bir form yakalamak istiyorsan herhangi bir sporla ilgilenmek sana fayda sağlayacaktır. Örnek olarak ben haftada 4 gün 2'şer saatten idmanlara çıkıyorum. Ayriyetten evde de günlük olarak 1 gün karın diğer gün omuz, kol ve göğüs çalıştırıyorum.

Öncelikle kilo al. En kısa sürede salonları ziyaret etmeye bak. Evde yapmak çok zor. Disiplini ve kararlılığı ev şartlarında bulmak çok güç.

İlk önce şunu söyleyeyim sadece evde yapılan bir sporla çeviklik bekleme. He forma gireyim diyorsan yardımcı olabilir ama kalıcı bir form yakalamak istiyorsan herhangi bir sporla ilgilenmek sana fayda sağlayacaktır. Örnek olarak ben haftada 4 gün 2'şer saatten idmanlara çıkıyorum. Ayriyetten evde de günlük olarak 1 gün karın diğer gün omuz, kol ve göğüs çalıştırıyorum.
Aslinda sole soyleyeyim hergun kosu/yuruyus yapmayi planliyorum 30 dk lik. Sen omuz kol goğus calismalarindan biraz bahsedermisin veya kac mekik cekiyorsun?

Öncelikle kilo al. En kısa sürede salonları ziyaret etmeye bak. Evde yapmak çok zor. Disiplini ve kararlılığı ev şartlarında bulmak çok güç.
Kilo almakmi auan biraz gobegim var bile. :) vucudumu forma sokup daha sonra yavas yavas kas yapmayi planliyorum.

Evde vücut geliştirmek atistirmalik ekmek arası gibidir. Benim onerim spor salonuna gitmen ve bir hoca yardımıyla doğru hareketleri uygulayarak vücudunuda fazla yormadan calismandir. Evde yaptığın hareketler ne kadar uygun olur bilinmez. Spor salonuna gitmek istemiyorsan 3 kiloluk dumbell'lar ile belirli hareketleri yapabilirsin, internette birkaç forumda bu hareketler var.

Evde vücut geliştirmek atistirmalik ekmek arası gibidir. Benim onerim spor salonuna gitmen ve bir hoca yardımıyla doğru hareketleri uygulayarak vücudunuda fazla yormadan calismandir. Evde yaptığın hareketler ne kadar uygun olur bilinmez. Spor salonuna gitmek istemiyorsan 3 kiloluk dumbell'lar ile belirli hareketleri yapabilirsin, internette birkaç forumda bu hareketler var.
Spor salonlarinda pek rahat olamiyorum. Gunluk kosu/yuruyus yaparak dumbell calisarak ve tabiki duzenli beslenerek yapilabilirmi sizce?

Mekik çekmenin önemi nasıl çektiğinize bağlıdır. Kuru kuruya düz mekik çekmek çok işe yaramaz. Ben şu sıralar bacaklarımı koltuğa uzatıp,halıya yatarak çekiyorum. Ayriyetten sayarak değil süreyle yapıyorum. 5 dakika dediğim şekilde mekikten sonra 30 - 60 saniye dinlenip sağ ve sola doğru mekik çekiyorum yine 5 dakika. Not olarak şunları da söyleyeyim spor yaparken ''Nefes'' çok önemlidir. Doğru yerlerde nefes almak oluşabilecek sakatlıkları önleyebilir ve yaptığınız hareketlerin verimini arttırır. Dada sonra dediğim gibi sayarak değilde süre tutarak yaparsanız keyif alırsınız ( müzik vs. dinleyerek). Resimdeki gibi ama ayaklar koltuğun üzerinde.
EDİT:
Yazmayı unutmuşum göğüs çalışmasını da vücudumun yarı ağırlığını kullanarak yapıyorum. Bunda sayıyorum ama 3 setten 20'şer kere yapıyorum. Nasıl vücut yarı ağırlığı diyorsan. Koltuktan eller yerde olacak şekilde bel altı ağırlığını koltuğa veriyorsun ve sadece üst bölgeyle çekiyorsun.

Dosya Ekleri

• 1_100.jpg
    1_100.jpg
    3,7 KB · Görüntüleme: 343
Son düzenleme:
Spor salonlarinda pek rahat olamiyorum. Gunluk kosu/yuruyus yaparak dumbell calisarak ve tabiki duzenli beslenerek yapilabilirmi sizce?
Baklava görünümlü bir vücut istiyorsan evde yapılması zordur, göbeğim sarkmasin, vücudum biraz daha toplu görünsün diyorsan evde çalışabilirsiniz ama düzenli ve sistemli bir çalışmayla olur.

Asıl vücüt geliştirmenin spor salonunda olduğunu unutma. Beslenme uyku ve antreanmanı düzenli bir şekilde yaparsan gelişebilirsin Tabi genetiğin iyiyse keyfine diyecek yok. Dediğim gibi çok fazla umut bekleme :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı