Evde sıfırdan elektro gitar çalmak öğrenilebilir mi?

miyav1221

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, elektro gitar çalmak istiyorum fakat hayatımda hiç müzik aleti kullanmadım. Sizce evde kendim öğrenebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepimiz evde başladık. Ama kendi başınıza başlamanız başınıza sorunlar açar; yanlış teoriler, yanlış çalış şekli gbi bunlar enstrümanda ilerlemenizi etkiler ve kurtulmanız çok zor olur.
Sabır ve zaman gerektiren bir enstrümandır, sıkılıp çalamıyorum diyip bir kenara atmanız daha büyük ihtimal.

Ben kendi başıma başladım, bir yıl sonra kısa bir süre Asım can gündüz ve mesut uğurel den ders alma imkanım olmuştu. Ancak o sayede kendimi geliştirebildim.

Hepimiz evde başladık. Ama kendi başınıza başlamanız başınıza sorunlar açar; yanlış teoriler, yanlış çalış şekli gbi bunlar enstrümanda ilerlemenizi etkiler ve kurtulmanız çok zor olur.
Sabır ve zaman gerektiren bir enstrümandır, sıkılıp çalamıyorum deyip bir kenara atmanız daha büyük ihtimal.

Ben kendi başıma başladım, bir yıl sonra kısa bir süre Asım can gündüz ve mesut uğurelden ders alma imkanım olmuştu. Ancak o sayede kendimi geliştirebildim.

Uzun zamandır çalmak istiyordum fakat pandemi yüzünden özel ders alabiliceğim yerler kapalı evde YouTube'den falan çalmayı öğrenmeye çalışsam ve eğer beceremezsem ders alabiliceğim yerlerin açılmasını beklesem nasıl olur sizce.

Uzun zamandır çalmak istiyordum fakat pandemi yüzünden özel ders alabiliceğim yerler kapalı evde YouTube'den falan çalmayı öğrenmeye çalışsam ve eğer beceremezsem ders alabiliceğim yerlerin açılmasını beklesem nasıl olur sizce.

Olabilir, fakat youtube gibi mecralarda çok fazla bilgi kirliliği ve kafa karıştırıcı faktör var. Gitar eğitmeniyim diyenlerin %95 i kolpacı. İyi gitar çalıyor olmak iyi bir eğitmen olduğu anlamına gelmez kimsenin. İngilizce dil eğitimende de olduğu gibi.

Eğitimin evrensel standartları ve gelişimde takip edilmesi gereken aşamalı/üniteli ilerleyiş mevzuatı vardır. Bu adamların neredeyse tamamı bundan bir haber. Sonuç sizi hüsrana uğratabilir.
Belli bi metodoloji ve sistemi takip etmeniz gerekiyor. Bunun için doğru kaynak bulmalısınız.

Olabilir, fakat YouTube gibi mecralarda çok fazla bilgi kirliliği ve kafa karıştırıcı faktör var. Gitar eğitmeniyim diyenlerin %95'i kolpacı. İyi gitar çalıyor olmak iyi bir eğitmen olduğu anlamına gelmez kimsenin. İngilizce dil eğitimende de olduğu gibi.

Eğitimin evrensel standartları ve gelişimde takip edilmesi gereken aşamalı/üniteli ilerleyiş mevzuatı vardır. Bu adamların neredeyse tamamı bundan bir haber. Sonuç sizi hüsrana uğratabilir.
Belli bir metodoloji ve sistemi takip etmeniz gerekiyor. Bunun için doğru kaynak bulmalısınız.

Önerebileceğiniz bir kaynak var mı?

Geri
Yukarı