Evde spor programı nasıl olmalı?

kwartz

Centipat
Daha fazla  
Boyum 1.78, kilom 73, yağ oranımda epey bir yüksek. Dışarıdan bakılınca obez gibi değil zargana bir skinny fat gibi duruyorum. Spor salonuna gitmeden, dumbell vb. ile evde yağ oranımı düşürmek ve az da olsa kendime bir kas kütlesi katmak istiyorum. Ancak bu konular ile ilgili hiçbir bilgim yok desem yeridir. Neler gerektiği, nasıl bir program izlemem gerektiği gibi şeyler hakkında bilgisi olanlar yeşillendirirse sevinirim.

"Kardeşim evde olmaz spor salonuna gideceksin" diyen arkadaşlar konuya girip bunu yazmaya hazırlandıysa ricam hiç yazmasınlar, kas yığını olmak istemiyorum, sadece yağ oranımı makul seviyelere düşürüp herhangi biri gibi olmak istiyorum.

Öncelikle kas kütlen olmadığı için ilk önce temiz beslenerek kilo alman gerekiyor. 85-90 kilolara kadar iyice beslen temiz bir şekilde büyü ( Clean Bulk ) ondan sonra istersen definasyon yaparsın. Aynı anda kas yapılıp yağ yakılmaz. Ki zaten kas kütlen arttıkça yağ yakman kolay hale gelecek. Gelelim antrenmana. Haftada 3 gün fullbody antrenmanı yap. İnternet üzerinden bulabilirsin. Diğer günler kardiyo, koşu, ip atlama, gölge boksu vs yapabilirsin. Haftasonunu dinlenmeye ayır.

Geri
Yukarı