Spor için beslenme programı nasıl olmalı?

adems2

Zeptopat
Daha fazla  
2 aydır spor salonuna gidiyorum ve 1 kg kas kaybetmişim. Düzenli, saatleriyle beraber günlük yemem gereken bir proglam söylerseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkesin beslenme programı aynı sonucu vermez. Kendi kalori ve makro ihtiyaçlarınızı kendiniz hesaplayarak ona göre bir beslenme programı hazırlamalısınız.Buradan kendiniz hesaplayabilirsiniz. Amacınız kilo almaksa 300-500 kalori fazlasını kilo vermekse 300-500 kalori azını yiyin. Ayrıca spora 2 ay gidip 1 kg kas kaybetmek hiç mantıklı gelmedi bana.

Herkesin beslenme programı aynı sonucu vermez. Kendi kalori ve makro ihtiyaçlarınızı kendiniz hesaplayarak ona göre bir beslenme programı hazırlamalısınız.Buradan kendiniz hesaplayabilirsiniz. Amacınız kilo almaksa 300-500 kalori fazlasını kilo vermekse 300-500 kalori azını yiyin. Ayrıca spora 2 ay gidip 1 kg kas kaybetmek hiç mantıklı gelmedi bana.
75 kiloyum ve suan dusmekte cıkmakta istemiyorum aynı sekilde kalıp yag yakıp kas kazanmak istiyorum onun icin ne yapmam lazım 2 ayda 1 kg kas kaybetmek bencede sacma ilk basta 28-29 yag oranım vardı suan 23 dustu fakat 1kg kas kaybetmek saçma bencede.

75 kiloyum ve şu an dusmekte cıkmakta istemiyorum aynı sekilde kalıp yag yakıp kas kazanmak istiyorum onun icin ne yapmam lazım 2 ayda 1 kg kas kaybetmek bence de saçma ilk basta 28-29 yag oranım vardı şu an 23 dustu fakat 1kg kas kaybetmek saçma bence de.

Hocam spora başladığınız için kilo değişimi illa olur ve bu takılması gereken bir şey değil. 1 kilo yağ ile 1 kilo kasın kapladığı yer aynı değil. Siz aynadaki görüntünüze bakın. Yağ oranınız çok yüksek dediğim gibi 300-500 kalori açığı yaparak proteinli beslenmeniz lazım.

Geri
Yukarı