Evde spor yapmak için ekipman önerisi

murty0

Hectopat
Daha fazla  
Aile apartmanında oturuyorum, bodrum ve çatı katı homegym tarzı yapmaya müsait. İkisinden birine gerekli ekipmanları alıp tüm vücudumu geliştirmek istiyorum. Hangi ekipmanları almam lazım? (Matından, atlama ipine kadar. Ne gerekiyorsa almaya çalışacağım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka spor dediğimiz şey çok geniş, kilo vermekmi istiyorsun? kas kazanmakmı istiyorsun? daha estetik olmakmı istiyorsun?

Eğer kas istiyorsan başlangıç olarak dumbell seti alman en iyisi olucaktır.

Kanka spor dediğimiz şey çok geniş, kilo vermekmi istiyorsun? Kas kazanmakmı istiyorsun? Daha estetik olmakmı istiyorsun?

Eğer kas istiyorsan başlangıç olarak dumbell seti alman en iyisi olacaktır.

1.70 boy 72 kg'yum. Maksimum 75'e çıkarım kiloda. Fitness ile estetik bir vücut yapmak istiyorum.

Direnç bandı, dambıl, şınav barı. Bu üçü yeterli olacaktır.

Yetersiz kalmaz mı hocam, daha profesyonel ekipmanlar da almak istiyorum bench press vs yapabilmek için.

Kanka spora başlangıçta ben 1.5litre su şişesi kaldırıyordum sonra birbirlerini bantlaya bantlaya 6KGya kadar çıktım sonra dedim spor salonuna geçmem lazım
Direk prof seviyelerinde gözün olmasın internette görüyorsundur adam 150kg bench atıyor falan kanka o seviyelere gelmen için 2-3 sene aralıksız spor yapman lazım.

Kanka spora başlangıçta ben 1.5litre su şişesi kaldırıyordum sonra birbirlerini bantlaya bantlaya 6kgya kadar çıktım sonra dedim spor salonuna geçmem lazım.
Direk prof seviyelerinde gözün olmasın internette görüyorsundur adam 150kg bench atıyor falan kanka o seviyelere gelmen için 2-3 sene aralıksız spor yapman lazım.

Hocam gerekli ekipmanlarla yavaş yavaş, disiplinli bir şekilde gelişeceğim işte. Tabii ki de ilk günden o kiloları kaldırmaya niyetim yok :D

Hocam gerekli ekipmanlarla yavaş yavaş, disiplinli bir şekilde gelişeceğim işte. Tabii ki de ilk günden o kiloları kaldırmaya niyetim yok :D
Ben o kiloları kast etmedim hocam direk fazla alet almana gerek yok diyorum başta bir dumbell al sonra yavaşça araştırıp alırsın diğer aletleride.
Çünkü alet dediğimiz şey senin antreman programına göre belirlenir yani spor salonunda mesela 30tane alet var ama antreman programında 5 tanesi varsa diğerlerine oturmana&çalışmana gerek yok.
Önce bi dumbell al vücutun spor yaptığını anlasın, açılsın.
Sonra bi antreman programı yaparsın kendine ona göre alet alırsın sonra çalışmaya başlarsın güzel bir şekilde.

1.70 boy 72 kg'yum. Maksimum 75'e çıkarım kiloda. Fitness ile estetik bir vücut yapmak istiyorum.

Yetersiz kalmaz mı hocam, daha profesyonel ekipmanlar da almak istiyorum bench press vs yapabilmek için.
Bu üçü ile çoğu bölgeyi çalıştırırsın hem çok yer tutmayan aletler. Tabii ekstra şeyler alırsan daha iyi olur. Ben az yer kaplayacak ve max verimi verecek aletleri yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı