Evde tek başına İngilizce nasıl öğrenilir?

batuhan3707

Hectopat
0 Olmasa da ingilizcem biraz var ama çok eksiğimin olduğunu düşünüyorum. İnternette 40 bin TL'ye özel ders veren, verdiği özel dersin içindeki şeylerin bulunduğu videoları da 5400 TL'ye satan birini gördüm ve THY, koç holding gibi yerlerle de anlaşması olduğu yazıyor. Şu anlık aklımda bu var. Sizin önereceğiniz kitap, video vb şeyler var mı acaba? Son zamanlarda Amerikalı veya İngiliz hocalarla görüntülü sohbet programları bayağı popüler ve 0 ingilizcesi olan biri için bile uygun olduğunu söylüyorlar fakat bu bana pek yatkın gelmiyor. Sizin de tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir kursa o kadar para vermek gerçekten mantıksız. İstediğiniz verimi alamayınca o kadar para verdim diyerek üzülüyorsunuz ve İngilizce öğrenmeye ön yargınız oluşuyor. İnternette istemediğiniz kadar kaynak, YouTube'da da bol bol video var. Her gün düzenli bir şekilde çalışırsanız başarırsınız. Dil öğrenmenin en kilit noktası sürekli maruz kalmaktır. Yani bir süre kullanmazsanız unutursunuz. Ne kadar çok çalışırsanız, konuşursanız, kullanırsanız daha kolay öğrenirsiniz. Hem bu noktada hem de öğrenme noktasında dediğiniz konuşma uygulamaları gerçekten işe yarıyor. İlla kurs istiyorum derseniz de Udemy'ye bakabilirsiniz.

Hocam bir kursa o kadar para vermek gerçekten mantıksız. İstediğiniz verimi alamayınca o kadar para verdim diyerek üzülüyorsunuz ve İngilizce öğrenmeye ön yargınız oluşuyor. İnternette istemediğiniz kadar kaynak, YouTube'da da bol bol video var. Her gün düzenli bir şekilde çalışırsanız başarırsınız. Dil öğrenmenin en kilit noktası sürekli maruz kalmaktır. Yani bir süre kullanmazsanız unutursunuz. Ne kadar çok çalışırsanız, konuşursanız, kullanırsanız daha kolay öğrenirsiniz. Hem bu noktada hem de öğrenme noktasında dediğiniz konuşma uygulamaları gerçekten işe yarıyor. İlla kurs istiyorum derseniz de Udemy'ye bakabilirsiniz.
Udemy'nin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Biraz baktım birden fazla kişinin İngilizce eğitim paketi var ve çoğunun fiyatı birbirine yakın. Sizin önerebileceğeniz bir İngilizce hocası var mı acaba Udemy'de?

Udemy'nin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Biraz baktım birden fazla kişinin İngilizce eğitim paketi var ve çoğunun fiyatı birbirine yakın. Sizin önerebileceğeniz bir İngilizce hocası var mı acaba Udemy'de?
Online kurs platformu diyebiliriz. İçerisinde sanat, yazılım, yabancı dil gibi sayamayacağım bir sürü alandan ders bulunmaktadır. Kurs hocaları okullarda olduğu gibi bir müfredat belirler ve o sıraya göre videolar ilerler. Ayrıca takıldığınız yerlerde hocaya soru da sorabilirsiniz. Soru sorma sadece ücretli kurslarda geçerlidir. Udemy'den İngilizce kursu almadım fakat oy veren kişi ve yıldız sayısına bakarak şu iki kursu önerebilirim. İstediğinizi alabilirsiniz.

Hocam bu zamanda bence İngilizce öğrenmek için o kadar para verilmez. O kadar fazla ücretsiz kaynak var ki. Haluk tatar ile özer Kiraz'ın eğitim setini öneririm. Hem ücretsizler hem de gayet anlaşılır anlatıyorlar.

Merhaba öncelikle bunlar benim fikrimdir istersen uygulayabilirsin.
1. İlk önce yapman gereken günlük alıştırma yapmak. Bunun için bir sözlükten merak ettiğin bir kelimeye bakabilirsin. Bunun için bir uygulama var. Duolingo. Bu uygulamada bir seviye seçip istediğin dilde çalışıyorsun.
2. Eğer bir sorun olursa bunu kolay olsun diye translate'den bakma. O kelimenin ne demek olduğunu bul ve örnek cümlelere bak.
3. Eğer tek çalışıyorsan bu olamayabilir fakat evinde bir büyüğün ve ya sana yardım edecek biri varsa çok güzel bir yöntem. Kendin için belirli bir sayıda aynı konuda kelimelere çalış. İyice çalıştığını anlayınca bir sözlü gibi birinin yardım etmesini izle. Bu sana yardım edebilir.
4. Bu yöntem oldukça bilgin ama yine de yazayım. Bir diziyi ve ya filmi İngilizce açıp altyazıları aç. Bu sayede hangi kelimenin ne anlama geldiğini anlayabilirsin.

Umarım yardımcı olmuşumdur
İyi Dersler İyi Günler

Duolingo tarzı programlar kullanarak geliştir kendini, sonra anime veya filmleri İngilizce alt yazı ile izleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı