Sıfırdan İngilizce nasıl öğrenilir?

OneChip

Decapat
Daha fazla  
11. sınıfın İngilizce tercümanı olmak istiyorum. İngilizcem vasatın üstü oyunlardan öğrendiğim kelimeler var. Bu yıl ya da gelecek yıl İngilizce kursuna yazılacağım. Duolingo adlı uygulamayı gördüm az buz kelime öğrene bileceğimi düşünüyorum. Bu şekilde İngilizce kursuna tam bir şekilde gitmek istiyorum. Hedefim 2 yıl içinde hazırlanıp 15k yapmak :). Ankara'daki bir üniversiteye gitmek istiyorum. İngilizce öğretmenimiz ODTÜ mezunu okul açıldığında aklımda ki tüm soruları soracağım. 2 yıl içinde güzelce çalışıp 15k yapabilir miyim? Ve İngilizce kursu işe yarar mı? Okuyan ve cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Kurs tabii ki işe yarar ama bence A2 seviyesine geldiğin zaman İngilizce'yi günlük hayatına sokmaya başla mesela dizi film izliyorsan altyazılı izle, ana dili İngilizce olan arkadaşlar edin, online oyun oynuyorsan yabancı sunuculara girip oradaki insanlarla sohbet etmeye çalış. Her kelimenin bir sürü anlamı olduğu için ne kadar dili bilen kişilerle iç içe olursan hangi kelimenin hangi durumlarda ve anlamlarda kullanıldığını daha çabuk öğrenirsin diye düşünüyorum. Ben şu an B2 seviyesindeyim hiç kursa falan gitmedim bu şekilde öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı