Evdeki bitmeyen hamam böcekleri

Yani işini bilen birinin yapması daha iyi ama doğru ilacı alıp kendinize de zarar vermeyecekseniz kendinizde yapabilirsiniz.
Öyle marketlerdeki kıytırık ürünlerle olmuyor o iş.
Yukarıda ki resimdekiler kakalak diye geçiyor ve bizim evde milyon tanesi vardı. Bir kere ilaçlattık ve bir daha ne gördüm ne duydum, yıllar oluyor.

Hocam biz eve taşındık 2-3 yıl bizimle yaşadı bu keratalar :) hatta yazları geceleri ilaçlayıp gündüz 10 tane ölü hamam böceği topluyorduk. Bu şekilde sıka sıka ilaçları kendiliğinden soyları tükendi. En son geçen sonbahar başlarında bir tane gördük başka görmedik. Siz de de bu böceklerden mi var? Namı diğer kalorifer böcekleri:

Eki Görüntüle 1019274

Eki Görüntüle 1019275

Kullandığımız ilaç: Bayer K-Othrine SC 50 Genel Haşere İlacı 50 ML Fiyatları ve Özellikleri (sulandırılabilir)
Bayer K-Othrine AL Kullanıma Hazır Sprey Haşere İlacı 500 ML Fiyatları ve Özellikleri (hazır yarım litrelik)
Bu yaz tertemiz başlayabilirsiniz hocam :)

Mesajı tüylerim diken diken okudum hocam :). İkinci böcekten dolu ev, arkadaşım kolonyalı kaseye doldurup hepsini aleve veriyordu ama bende öyle cesaret yok. Dediğiniz ilaçları deneyeceğim.

Mesajı tüylerim diken diken okudum hocam :). İkinci böcekten dolu ev, arkadaşım kolonyalı kaseye doldurup hepsini aleve veriyordu ama bende öyle cesaret yok. Dediğiniz ilaçları deneyeceğim.

İşin daha korkunç kısmı; 2. böceklerin bazıları evrimleşerek kanatlarını kullanabilmektedir. Uçan bir hamam böceği görmek istemiyorsanız derhal temizlemeye başlayın.

Arkadaşınızın tekniği pek de geçerli değil çünkü bu böcekler, çiftleştiklerinden sonra dişileri yumurtalarını gezerek bırakır ve 400'e kadar böcek çıkma ihtimali vardır. Tabi çoğunun ayakta kalması istisna ama temizleme işlemlerine başlamazsanız bu böcekler evinizi istila ederler. Ömürleri 1 yılı bulabilir.

Evinizin kenarlarına ilacı sıkarak yavaş yavaş kurtulabilirsiniz. Sulandırılması gereken model daha fazla ilaç suyu elde etmenizi sağlar. İlaç şişesinin arkasında bir ölçek bulunur ve sizin kurtulmak istediğiniz böcek türüne göre ne kadar su kullanmanız gerektiği yazar. Tabi ki daha etkili olabilmesi için daha az su kullanılmalıdır.

Evinizi temiz tutmaya ve ev kenarlarının boşlukta olmasına dikkat edin. Bu sayede daha kolay ilaçlama yapıp köşelerden böcekleri avlayabilirsiniz.

NOT: Sakın bir böcek gördüğünüz zaman üstüne ilaç sıkmayın. Çünkü ilaç uzun sürede etkisel olarak zehirler yani leşini bir gün sonra bulabilirsiniz. Bu nedenle yakalayabilirseniz terlikle icabına bakın :)

İşin daha korkunç kısmı; 2. böceklerin bazıları evrimleşerek kanatlarını kullanabilmektedir. Uçan bir hamam böceği görmek istemiyorsanız derhal temizlemeye başlayın.

Arkadaşınızın tekniği pek de geçerli değil çünkü bu böcekler, çiftleştiklerinden sonra dişileri yumurtalarını gezerek bırakır ve 400'e kadar böcek çıkma ihtimali vardır. Tabi çoğunun ayakta kalması istisna ama temizleme işlemlerine başlamazsanız bu böcekler evinizi istila ederler. Ömürleri 1 yılı bulabilir.

Evinizin kenarlarına ilacı sıkarak yavaş yavaş kurtulabilirsiniz. Sulandırılması gereken model daha fazla ilaç suyu elde etmenizi sağlar. İlaç şişesinin arkasında bir ölçek bulunur ve sizin kurtulmak istediğiniz böcek türüne göre ne kadar su kullanmanız gerektiği yazar. Tabi ki daha etkili olabilmesi için daha az su kullanılmalıdır.

Evinizi temiz tutmaya ve ev kenarlarının boşlukta olmasına dikkat edin. Bu sayede daha kolay ilaçlama yapıp köşelerden böcekleri avlayabilirsiniz.

NOT: Sakın bir böcek gördüğünüz zaman üstüne ilaç sıkmayın. Çünkü ilaç uzun sürede etkisel olarak zehirler yani leşini bir gün sonra bulabilirsiniz. Bu nedenle yakalayabilirseniz terlikle icabına bakın :)

Öncelikle bunları yazmaya zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler. Öncelikle 400 sayısı korkunç bir sayı, 2+1 evde 400 tane minik hamamböceği görsem eve bir daha girmem herhalde. İlacı dediğiniz gibi kullanacağım fakat kendim sıkamayacağım, erişemeyeceğim yerler var sanırsam ilaçlama şirketi şart olacak. Şu anlık birkaç boşluk buldum ama kapacağım. Son olarak şu an evde ilaç yok, böcek gördüğümde peçete ıslatıp üstüne vuruyorum ve alıp çöpe atıyorum, acaba çöpe atmam bir sıkıntı çıkartır mı?

Şu an evde ilaç yok, böcek gördüğümde peçete ıslatıp üstüne vuruyorum ve alıp çöpe atıyorum, acaba çöpe atmam bir sıkıntı çıkartır mı?

Çöpe Atmayın. Hamam böcekleri birbirlerinin leşini yiyebilir. Bu nedenle süpürge ile alın ya da direkt dışarı atın.

Birde erişemeyeceğiniz yere sıkmak çok mantıklı değil çünkü bu böcekler familya halinde yaşamazlar. Yemek artığı nerede ise (çoğu küçük parça. mesela plastik te olabilir) onlar oradadırlar.

Geri
Yukarı