Evdeki diğer cihazlarda internet hızlıyken bilgisayarda yavaş

Çekuman

Decapat
Evet arkadaşlar sorum zaten belli. Evdeki dizüstü bilgisayar, PS4 ve telefon gibi cihazlarda internet hızlı ve programlar hızlı iniyor fakat yeni aldığım masaüstü bilgisayarımda olay böyle değil. Masaüstü bilgisayarda ortalama indirme hızım saniyede 2 megabayt iken öteki cihazlarda bu sayı 10 ve daha fazla. Bu sorunun nedeni nedir ve nasıl çözebilirim?

Aynı sorunu yaşadım durduk durmadık yere. Modemin ayarlarını sıfırladım düzeldi. Bazı modemlerde oluyor, sistem geri yükleme noktası gibi ayarları saklıyor bir dosyaya ve bilgisayara kaydediyor. O özelliği kullanıp sıkıntısız ayar kopyalamanızı öneririm ayrıca.
Genelde LAN bağlantı hızı sabitleniyor. Bende 10 Mbps olmuştu, normal hızım 30 Mbps'di.

Ayda bir bende de oluyor eğer Ethernet ile bağlıysan modemin arkasındaki başka porta tak Etherneti.
Benim odamda bir router var ve onun sadece 1 portu var oradan lan kablosu ile bağlanıyorum
Aynı sorunu yaşadım durduk durmadık yere. Modemin ayarlarını sıfırladım düzeldi. Bazı modemlerde oluyor, sistem geri yükleme noktası gibi ayarları saklıyor bir dosyaya ve bilgisayara kaydediyor. O özelliği kullanıp sıkıntısız ayar kopyalamanızı öneririm ayrıca.
Genelde LAN bağlantı hızı sabitleniyor. Bende 10 Mbps olmuştu, normal hızım 30 Mbps'di.
Bu ayarı nasıl bulurum ve nasıl kullanırım ?

Sorunu çözdünüz mü aynı sorunu yaşıyorum telefonda 1080P izlerken bilgisayarda sekme açmak bile sıkıntı USP adaptör kullanıyorum bilgisayarda başlarda böyle bir sorun yoktu ama 1 aya yakın bu sıkıntıyı çekiyorum. Telefonun internetini kabloyla PC'ye bağlamaktan bıktım sorunu çözdün mü?

Sorunu çözdünüz mü aynı sorunu yaşıyorum telefonda 1080P izlerken bilgisayarda sekme açmak bile sıkıntı USP adaptör kullanıyorum bilgisayarda başlarda böyle bir sorun yoktu ama 1 aya yakın bu sıkıntıyı çekiyorum. Telefonun internetini kabloyla PC'ye bağlamaktan bıktım sorunu çözdün mü?

Şu an sıkıntı kalktı, artık o da hızlı ama işin komik yanı nasıl çözüldüğünü bilmiyorum. Zamanla düzeldi herhalde ben de anlamadım :) . Hatırladığım yaptığım özel bir şey yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı