Evdeki İnterneti Başkaları Kullanıyor

Zaneisboos

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Dün internetimiz yenilendi ve internetin 3 GB kaldığını öğrendik. Bu uzaktan eğitim olmadan önce böyle değildi. Hep 50-60 GB kalırdı. Zoom'dan EBA'dan olduğunu düşünmüyorum çünkü veri kullanımını hesaplayınca 40 GB kalıyor. AVG Anti-Virüs ile (Ne kadar doğru bilmiyorum) 7 Cihaz bağlı gösteriyor. Ama evde sadece 5 cihaz var. Ne yapmalıyım? Modemin şifresini değiştiremem bunları hallettikten sonra babam değiştirir. Nasıl bunları çıkaracağım. Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Cihazlarda kırmızı noktalılar bizim, maviler bizim bilmediğimiz cihazlar.

Dosya Ekleri

• wifi casusu hhiih.png
    wifi casusu hhiih.png
    120 KB · Görüntüleme: 83
  • wifi casusu.png
    wifi casusu.png
    116,7 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi şifreniz kırılmış olabilir şifreyi değiştirin.
Değiştireceğim.
Hocam eğer cidden başkası bağlanıyorsa ellemeyin polis çağırın. Gerekli tutanak işlem vb. işlem yapıldıktan sonra onlar size söyler şifrenizi değiştirebilirsiniz diye. Şimdi yaparsanız yakalattıramazsınız.
O kadar ciddi bir suç mu? Suç olduğunu biliyorum ama...

Herkese merhabalar. Dün internetimiz yenilendi ve internetin 3 GB kaldığını öğrendik. Bu uzaktan eğitim olmadan önce böyle değildi. Hep 50-60 GB kalırdı. Zoom'dan EBA'dan olduğunu düşünmüyorum çünkü veri kullanımını hesaplayınca 40 GB kalıyor. AVG Anti-Virüs ile (ne kadar doğru bilmiyorum) 7 cihaz bağlı gösteriyor. Ama evde sadece 5 cihaz var. Ne yapmalıyım? Modemin şifresini değiştiremem bunları hallettikten sonra babam değiştirir. Nasıl bunları çıkaracağım. Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Cihazlarda kırmızı noktalılar bizim, maviler bizim bilmediğimiz cihazlar.

Şifreyi değiştirsin babanız yapcak bir şey yok.

Herkese merhabalar. Dün internetimiz yenilendi ve internetin 3 GB kaldığını öğrendik. Bu uzaktan eğitim olmadan önce böyle değildi. Hep 50-60 GB kalırdı. Zoom'dan EBA'dan olduğunu düşünmüyorum çünkü veri kullanımını hesaplayınca 40 GB kalıyor. AVG Anti-Virüs ile (Ne kadar doğru bilmiyorum) 7 Cihaz bağlı gösteriyor. Ama evde sadece 5 cihaz var. Ne yapmalıyım? Modemin şifresini değiştiremem bunları hallettikten sonra babam değiştirir. Nasıl bunları çıkaracağım. Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Cihazlarda kırmızı noktalılar bizim, maviler bizim bilmediğimiz cihazlar.

Wi-Fi şifresini değiştirebilirsin ya da anlıyorsan modem arayüzüne girerek bağlı cihazların Mac adreslerini engelleyerek erişimi sonlandırabilirsin.

İnternetinizin arayüzüne girip bilmediğiniz veya bağlanmasını istemediğiniz cihazları şifreyi bilseler bile engelleyebilirsiniz.

Hocam eğer cidden başkası bağlanıyorsa ellemeyin polis çağırın. Gerekli tutanak işlem vb. işlem yapıldıktan sonra onlar size söyler şifrenizi değiştirebilirsiniz diye. Şimdi yaparsanız yakalattıramazsınız.
Yok hocam jandarma falan gelsin polis az kalır. Çocuktur kırmıştır bir heves yazık değil mi uyarırsın sürekli kırıyorsa şikayet edilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı