Evdeki kertenkelelerden nasıl kurtuluruz?

161553

Hectopat
Makaleler
1
Az önce tam çay koyarken aniden ayağıma bu fotoğrafdaki şey çarptı irkildim ve kaynar su elime döküldü. Çok kötü değil ama yandım yine de. Geçende bunun büyüğü girmişti eve (el büyüklüğünde) yavrulamış sanırım sürekli evin içinde korku salıyorlar.

Bunlardan nasıl kurtuluruz? Zehir sıkmak istemiyoruz sağlığa zararlı çünkü.

Dosya Ekleri

• 20200801_211217.jpg
    20200801_211217.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 481
Bunlar halk arasında "süleymancık" diye tabir edilen bir tür. Yaz akşamları arka balkonumuzun duvarında 3-4 tane dizilmiş oluyor genelde, çok hızlı hareket ediyorlar. Yakalayarak tek tek bitirmek mümkün değil sanırım. Konunun takipçisiyim, bir çözüm bulunursa biz de uygulayalım :)

Bu ameleler cidden evi istila eder eğer izin verirsen. Pencereden giriyorlarsa eğer, sürekli açık bıraktığınız pencereyi kesinlikle sineklikle kapatın. Balkondan giriyorlarsa dikkat etmekte ve özellikle geceleri balkon kapısını açık bırakmamakta fayda var. Geceleri daha aktifler çünkü, kelebekler ışığa geliyorlar, bunlar da onları avlamaya. Dediğim gibi önüne bi' engel koymazsan eve girip takılıyorlar kafalarınca. Bi' zararları yok tabii ama rahatsız edici sonuçta.

Bunlar halk arasında "süleymancık" diye tabir edilen bir tür. Yaz akşamları arka balkonumuzun duvarında 3-4 tane dizilmiş oluyor genelde, çok hızlı hareket ediyorlar. Yakalayarak tek tek bitirmek mümkün değil sanırım. Konunun takipçisiyim, bir çözüm bulunursa biz de uygulayalım :)
Aynen hocam bunlara "sülümancık" diyor bizimkiler. Mermi gibi fırlayıp ayağıma çarptı. Apartmanda 3.katta oturuyoruz yine de bir yerlerden giriyorlar.

Yaklaşık bir saat önce anneannemin kafasına kertenkele atladı. Ben ışık hızında balkondan ayrılırken anneannem neredeyse tepki bile vermeyip kertenkeleyi dışarıya bıraktı. İnsan bir süre sonra alışıyor galiba :)Kurtulacak bir yol olduğunu sanmıyorum. Aslında tatlı hayvanlar ama ister istemez korkuyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı