Evdeki Wi-Fi şifresi nasıl öğrenilebilir?

Modem arayüz şifrenizi hatırlamıyorsanız, modemin arkasındaki reset tuşuna ataç gibi sivri bir cisim yardımıyla 6 saniye basılı tutup modemi resetleyebilir, arayüz şifrenizi siz de belirleyebilirsiniz.

onu da hatırlamıyormuş maalesef.

bunu yaptıktan sonra kullanıcı admin şifre admin olacaktır rahatlıkla girebilirsiniz.
Dediğinizi deniyorum hemen.

Dediğinizi deniyorum hemen.

Hocam bir dakika denemeyin sakın, ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız internetsiz kalacaksınız çünkü. Ve eğer internet bağlantısı sizin değilde bir başkasının üzerine ise onun cep telefonundan internet servis sağlayıcınızı arayıp öğrenmeniz gerekecek aksi durumda internete giremezsiniz.

Yani Online işlem merkezinde evdeki wifi şifreniz yazmaz (yazıyorsa da bence yazmamalı :) )

Başka bir çözüm şu olabilir, evde laptop var mı? Modeminizdeki WPS tuşuyla laptoptan kablosuza bağlanıp ondan sonra laptop üzerinden de öğrenebilirsiniz.
Aynen yazmıyor zaten direkt yeni ağ ve yeni şifre belirleme mi söylüyor. Yeni resim yükledim.

Hocam bir dakika denemeyin sakın, ADSL kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız internetsiz kalacaksınız çünkü. Ve eğer internet bağlantısı sizin değilde bir başkasının üzerine ise onun cep telefonundan internet servis sağlayıcınızı arayıp öğrenmeniz gerekecek aksi durumda internete giremezsiniz.
Benim üzerime internet bağlantısı, ya ben bunu en son türk telekomu arayarak yaptığımı hatırlıyorum. Kolay bir yolu vardır sizlere bir sorayım dedim ama kolay değil sanırım. Türk Telekomu arayacağım sanırım :)

Resetleme konusunu denemeyin tekrar yazayım, ADSL kullanıcı adı ve şifreniz uçacak çünkü modemden resetlerseniz.

Telefonunuz iphone ise telefonunuzun wi-fi kısmından ağ adınızın yanında ki ! işaretine tıklayarakta öğrenebilirsiniz.

Telefonunuz iphone ise telefonunuzun wi-fi kısmından ağ adınızın yanında ki ! işaretine tıklayarakta öğrenebilirsiniz.
Android. Oraya da baktım. Durum, Sinyal Gücü, Bağlantı Hızı, Frekans, "Şifreleme Türü: WPA2_personal" var. Şifreyi gösterin gibi bir şey çıkmıyor.

Android. Oraya da baktım. Durum, Sinyal Gücü, Bağlantı Hızı, Frekans, "Şifreleme Türü: WPA2_personal" var. Şifreyi gösterin gibi bir şey çıkmıyor.

Android güvenlik konusunda çok üst seviyedir (?!) asla göstermez :D

Hocam bu arada siz müşteri hizmetlerini arayınca size onlar wifi şifrenizi veremez. Ama isterseniz şunu yapın müşteri hizmetlerini arayın ve kendilerine modemi resetlemeniz halinde internet kullanıcı adı ve şifrenizi (wifi değil, ADSL kullanıcı adınız ve şifrenizi) uzaktan tanımlamaları mümkün mü bunu sorun. Evet derse (ki demesi lazım) modemi resetleyin ve ondan sonra bağlantınızın gelmesini bekleyin. Bunu yaptığınızda modeminizdeki tüm şifreler default hale gelecek ve siz modem arayüzüne girip wifi şifrenizi görecek ve değiştirebileceksiniz (hatta wifi şifreniz zaten modemin arkasında yazılı olan şifreye dönmüş olacak)

ya bu kadar zor olmamalı bence :) Bir sürü video izledim hepsi laptoplar için, laptoplarda ağ ayarlarında yeri var. Hoş benim de hatam var yazmamışım bir yere.

Evde laptop varsa, yukarıda başka bir çözüm önermiştim. WPS tuşuyla laptopu wifi a bağlayabilir ve ondan sonra laptoptan şifrenizi görebilirsiniz.

Geri
Yukarı