Evdekilerin İnternet Kullanımını Azaltma

Çok da hort sayılmaz, eski bir konu ama halen güncel. :)
Modem arayüzünden ekran görüntüleri paylaşırsanız yorumlayabiliriz. Misafir ağı ya da QoS kategorisi olması lazım.
Misafir ağı kategorisini bulamadım fakat QoS olarak böyle birşey var:
Screenshot_1.png

Burada bize lazım olabilecek bir şey göremedim. Diğer sayfalardan da ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz ya da müsait zamanda sizin izninizle arayüzden ben kontrol edebilirim.

Burada bize lazım olabilecek bir şey göremedim. Diğer sayfalardan da ekran görüntüsü paylaşabilirsiniz ya da müsait zamanda sizin izninizle arayüzden ben kontrol edebilirim.
Tabii siz kontrol ederseniz çok iyi olur benim için. Gün içinde birçok vakit müsaitim öğrenci olduğumdan kaynaklı. Müsait olduğunuz bir vakitte bakabilirseniz çok sevinirim. Discord üzerinden iletişime geçebiliriz isterseniz, Yiğit#1607 ismim. Steam'den de arkadaşlık isteği gönderdim.

Merhaba benim modem Tp-Link Archer VR300 modeli. Ve burası Bant Genişliği ayarlar kısmı.
1613230618785.png

Burası da Misafir Ağ ayarları
1613230677144.png

Ben kablo ile bağlanıyorum. Benim dışımdakilerin hızlarını kısıtlayabilir miyim bu ayarlarla?

Merhaba benim modem Tp-Link Archer VR300 modeli. Ve burası Bant Genişliği ayarlar kısmı.Eki Görüntüle 877745
Burası da Misafir Ağ ayarları Eki Görüntüle 877749

Ben kablo ile bağlanıyorum. Benim dışımdakilerin hızlarını kısıtlayabilir miyim bu ayarlarla?
VR300 modelinde sadece onda olan farklı bir method bulunmakta. Misafir ağı methodu halen çalışıyor ama daha da iyi olan IP aralıklarına hız limiti koyabiliyorsunuz bağlantı türü farketmeksizin.
Mesela modemin IP aralığının 192.168.1.1 ile 192.168.1.199 olduğunu varsayarsak kendinize 198 olan IP verip kendinize ayrı hız limiti geriye kalanlara ayrı hız limiti koyabilirsiniz. Modeminizde güncelleme gelmiş mi diye kontrol edip gelmişse güncelleyin. Sonra kendiniz başaramaz iseniz birlikte TeamViewer üzerinden halledebiliriz, videolu yapılışını burada MAC'leri sansürleyip paylaşırım diğer arkadaşlar için.

@Handsome Reis merhaba ZTE H108N için bana uzaktan yardım ile yardımcı olur musunuz? 2 gündür detaylı aramama rağmen rehber niteliğinde bir şey bulamadım ve çok ihtiyacım var, teknik bir konu benim için. Teşekkürler.
Kullanıcı klavuzunda var gözüküyor. Umarım gene Türkiye'ye kırpıp yollamamışlardır ürünleri.
Modemin arayüzünden ekran görüntüsündeki yeri bulabiliyor musunuz?
Screenshot_20210525-123711_Drive.jpg

Her zaman hız limiti değil modemden modeme öncelik şeklinde de olabiliyor. Sonuç olarak amacımız bant genişliğinin çoğunu kendimize ayırmak.

Kullanıcı klavuzunda var gözüküyor. Umarım gene Türkiye'ye kırpıp yollamamışlardır ürünleri.
Modemin arayüzünden ekran görüntüsündeki yeri bulabiliyor musunuz?
Eki Görüntüle 1040052
hocam qos ayarları var ama karışık anlayamadım bana mailden ulaşabilirseniz hemen any desk bilgisi atayım, sizden rica ediyorum 2 gündür araştırıyorum ve önemli ?

Geri
Yukarı