Eve bağlatacak iyi bir internet bulamıyorum

Teşekkürler. Buna da bakmıştım, Kablonet ya da başka kablolu internet maalesef yok.
Bakmamışsın. Baksan kabloyla bağlanmadığını bilirdin az çok. Doğru düzgün okuyup altyapı sorgulayın.

Geriye bir tek uzaynet kaldı, onda da ping sorunu(sürekli 600-700 ms), aktivasyon ücretinin çokluğu(600 TL), ek olarak fiyatların biraz fazla olması ve yağmurlu zamanda çekmemesi sorunlarından dolayı almak istemiyorum. Karadeniz'de yaşıyorum, çoğunlukla bulutlu ya da yağmurlu.
Bunu diyen ben değilim. Yaptıklarını yazıp, detaylarını açıkladığına göre var diye yazıyorsun. Olmayan şeyi neden hesaba katıyorsun madem yok?

Bunu diyen ben değilim. Yaptıklarını yazıp, detaylarını açıkladığına göre var diye yazıyorsun. Olmayan şeyi neden hesaba katıyorsun madem yok?

Kardeşim, Uzaynet'in sitesinde Türkiye'nin her yerine bağladıkları yazıyor, aç bak. Ben de bu olmasına rağmen neden bağlatmak istemediğimi sebepleriyle açıklamışım. Ama UyduNet ya da diğer adıyla Türksat Kablonet sadece 24 ilde hizmet veriyor, sitesinde mevcut. Uzaynet ile UyduNet aynı şeyler değil, uzaynet tooway denen sistemle çalışıyor, bana gelmez. Hesaba kattığım budur. Başka bir internet önerin var ise buyur söyle.

İletişim kısımlarına bak bakalım neresiyle ortaklar.

Kolay kurulum kısmına da bak.

Detaylı bilmediğiniz şeyi kesinmiş gibi konuşmayın. Aynı şeyler aynı yöntemle bağlantı kuruluyor hizmet veren farklı.

Yapacaklarını yazdık gerisi sana kalmış.

Merhabalar, sorununuz çözüldü mü? Çünkü sizin sorununuz şehirden uzakta internet alamamakken ben şehrin ortasında internet alamıyorum altyapı yok diye o yüzden de airfiber arayışına girdim bir de sakın ama sakın Superbox almayın. (ek olarak: Bazen yorum yapan arkadaşlar egolu olabiliyor umarım baş ağrıtmaz)

Merhabalar, sorununuz çözüldü mü? Çünkü sizin sorununuz şehirden uzakta internet alamamakken ben şehrin ortasında internet alamıyorum altyapı yok diye o yüzden de airfiber arayışına girdim bir de sakın ama sakın Superbox almayın. (ek olarak: Bazen yorum yapan arkadaşlar egolu olabiliyor umarım baş ağrıtmaz)
Merhaba. Sorunum cozulmedi. Mecburen Superbox aldim. Kasim ayindan beri kullanmaktayim. Airfiber'in kapsamasinda da degilmisim. Airfiber hakkinda bir sey diyemeyecegim, kullanan bir arkadasim var ama genel olarak iyi diyor, ping sorunluymus sadece. Superbox'a geri gelirsek, 10 mbit paket, ayda 215 TL fatura belimi buktu acikcasi. Onun disinda bazen hiz problemi olabiliyor, aksamlari falan hiz 2'ye 1'e kadar inebiliyor. Oyunlarda mesela cs'de en az 110 ms goruyorum, r6'da daha cok 130-150 civari geziyor. Oyuna da pek uygun degil. Mecbur kaldik buna napalim.

Merhaba. Sorunum cozulmedi. Mecburen Superbox aldim. Kasım ayindan beri kullanmaktayim. Airfiber'in kapsamasinda da degilmisim. Airfiber hakkinda bir şey diyemeyecegim, kullanan bir arkadasim var ama genel olarak iyi diyor, ping sorunluymus sadece. Superbox'a geri gelirsek, 10 Mbit paket, ayda 215 TL fatura belimi buktu acikcasi. Onun disinda bazen hiz problemi olabiliyor, aksamlari falan hiz 2'ye 1'e kadar inebiliyor. Oyunlarda mesela CS'de en az 110 ms goruyorum, R6'da daha cok 130-150 civari geziyor. Oyuna da pek uygun degil. Mecbur kaldik buna napalim.

Hocam inanın sizi kardeşim gibi anlıyorum güya 3 baz istasyonundan otomatik olarak bağlanan internet ama hiçbir hız vermiyor üstelik kesinti de oluyor hem de çok fazla. Bundan tiksindiğimiz için airfibere geçiceğiz galiba. Kullanan kişi hangi sağlayıcıdan almıştı biliyor musunuz?

Son düzenleme:
Hocam inanın sizi kardeşim gibi anlıyorum güya 3 baz istaayonundan otomatik olarak bağlanan internet ama hiçbir hız vermiyor üstelik kesinti de oluyor hem de çok fazla. Bundan tiksindiğimiz için airfibere geçiceğiz galiba. Kullanan kişi hangi sağlayıcıdan almıştı biliyor musunuz?
Arkadaşım yerel bir sağlayıcı olan "Yakanet" kullanıyor, kendisine de ben önermiştim, fiyatlar uygun, taahhüt kota vs. yok diye. Bu firma sadece Giresun-Ordu civarı çalışan bir firma. Sizin işinize yarar mı bilemiyorum. Ben de şans eseri görmüştüm kendilerini. Bu airfiber olayı daha çok yerel firmalarla ilerliyor sanırım, pek bir bilgim yok. Tüm Türkiye'yi kapsayan bir Airfiber sağlayıcısı var mı, bilemiyorum.

Arkadaşım yerel bir sağlayıcı olan "yakanet" kullanıyor, kendisine de ben önermiştim, fiyatlar uygun, taahhüt kota vs. yok diye. Bu firma sadece giresun-ordu civarı çalışan bir firma. Sizin işinize yarar mı bilemiyorum. Ben de şans eseri görmüştüm kendilerini. Bu airfiber olayı daha çok yerel firmalarla ilerliyor sanırım, pek bir bilgim yok. Tüm Türkiye'yi kapsayan bir airfiber sağlayıcısı var mı, bilemiyorum.

Evet adını duymuştum ama burada sarıkayanet diye bir şube var. Teknik olarak aynı şeyi yapiyorlar ama eğer hizlardan memnunsa bende almayı düşünüyorum çünkü artık bu Superbox'tan bıktık 1 Mbps bile vermiyor.

Geri
Yukarı