Eve fiber altyapı nasıl getirilir?

inolodbrok

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i5-12600KF 3.70GHz 10 Çekirdek 20MB L3 + Cooler Master Liquid ML120L

Anakart: Asus Prime H610M-K D4 Intel H610 Soket 1700 DDR4 3200MHz mATX Gaming

Ekran Kartı: Asus ProArt GeForce RTX 4060 8 GB GDDR6 128Bit Gaming

Ram: Patriot Viper Steel 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming

SSD: Team MP33 Pro 512GB 2400/2100MB/s NVMe PCIe Gen3x4 M.2 SSD

Kasa: FSP CMT 218 650W 80+ 4x120mm Fixed RGB Fan Temperli Cam USB 3.0 Mesh
Yaklaşık 2 yıl kadar önce evimin 2 sokak arkasındaki sokağa fiber altyapı döşemişlerdi ama hala evimin bulunduğu sokakta yok. Evime nasıl fiber altyapı getirtebilirim? Evim müstakil, apartman değil.

Yaklaşık 2 yıl kadar önce evimin 2 sokak arkasındaki sokağa fiber altyapı döşemişlerdi ama hala evimin bulunduğu sokakta yok. Evime nasıl fiber altyapı getirtebilirim? Evim müstakil, apartman değil.

Bahsettiğin olayın aynısını yaşadım. 3 hafta önce Türksat Kablonet bizim sokağın sonundaki bir siteye GPON getirdi. Oradaki yetkililerle görüşüp ben de istediğimi söyledim. Aynı sokakta 3 kişiyi daha bulabilirseniz size de altyapıyı uzatırız dediler. Yan ve karşı komşuları ikna ettim. Önümüzdeki hafta bizim sokak için de başlayacak altyapı çalışması. Aynı yöntem ile sen de yapabilirsin. Bulunduğumuz mahallede sadece müstakil ev var bu arada. Onu da belirteyim. Üstteki yorumu dikkate alma.

En resmi ve etkili yol dilekçe vermek. Müstakilse müstakil yapacak bir şey yok. Müstakilde oturan vatandaş ne yapsın evini apartmana mı dönüştürsün? O yüzden üstte "müstakile gelmez" diye hariçten gazel okuyan arkadaşı dikkate almayın. Siz dilekçenizi verin gerisi planlama ekibine kalmış. Yasal zeminde talebinizi iletip bekleyeceksiniz mecburen. Bütçeniz el veriyorsa özel proje de çizdirebilirsiniz. Belli bir miktar ücret ödeyip fiber altyapı çektirebilirsiniz özel proje kapsamında.
Bu arada müstakil evler için fiber zor evet ama imkansız da değil. Forumlarda müstakil evdeki arkadaşlara da fiber çekildiğini görüyoruz. Örnekleri var yani. O yüzden en baştan kestirip atmamak gerek. Şansınızı denemelisiniz.
Benim geçirdiğim süreci anlattığım şu konuyu okursanız nasıl bir dilekçe hazırlamanız gerektiğini, nereye teslim etmeniz gerektiğini vs. daha rahat anlarsınız: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim

@Bahsettiğin olayın aynısını yaşadım. 3 hafta önce Türksat Kablonet bizim sokağın sonundaki bir siteye GPON getirdi. Oradaki yetkililerle görüşüp ben de istediğimi söyledim. Aynı sokakta 3 kişiyi daha bulabilirseniz size de altyapıyı uzatırız dediler. Yan ve karşı komşuları ikna ettim. Önümüzdeki hafta bizim sokak için de başlayacak altyapı çalışması. Aynı yöntem ile sen de yapabilirsin. Bulunduğumuz mahallede sadece müstakil ev var bu arada. Onu da belirteyim. Üstteki yorumu dikkate alma.

En resmi ve etkili yol dilekçe vermek. Müstakilse müstakil yapacak bir şey yok. Müstakilde oturan vatandaş ne yapsın evini apartmana mı dönüştürsün? O yüzden üstte "müstakile gelmez" diye hariçten gazel okuyan arkadaşı dikkate almayın. Siz dilekçenizi verin gerisi planlama ekibine kalmış. Yasal zeminde talebinizi iletip bekleyeceksiniz mecburen. Bütçeniz el veriyorsa özel proje de çizdirebilirsiniz. Belli bir miktar ücret ödeyip fiber altyapı çektirebilirsiniz özel proje kapsamında.
Bu arada müstakil evler için fiber zor evet ama imkansız da değil. Forumlarda müstakil evdeki arkadaşlara da fiber çekildiğini görüyoruz. Örnekleri var yani. O yüzden en baştan kestirip atmamak gerek. Şansınızı denemelisiniz.
Benim geçirdiğim süreci anlattığım şu konuyu okursanız nasıl bir dilekçe hazırlamanız gerektiğini, nereye teslim etmeniz gerektiğini vs. daha rahat anlarsınız: TT altyapısında VDSL'den fibere geçiş sürecim
Kendi kişisel tecrübem maalesef bu @Görkem Umut halihazırda ikna ettiğim aynı sokakta 6 ev vardı yine de gelmeyeceğini üstüne vura vura söylediler demek ki bu durum her bölge için aynı değil.

Kendi kişisel tecrübem maalesef bu @Görkem Umut halihazırda ikna ettiğim aynı sokakta 6 ev vardı yine de gelmeyeceğini üstüne vura vura söylediler demek ki bu durum her bölge için aynı değil.
Tabii herkesin tecrübesi kendine özeldir ama hocam işte en baştan olmaz deyip umut kırmamak lazım. Ayrıca dünya bizim etrafımızda dönmüyor değil mi? Ben 9 daireli bir apartmanda oturuyorum ve imza toplayarak fiber altyapı çektirdim. O halde 9 daireli binada oturan herkes imza toplayarak fiber çektirebilir desem ne kadar anlamsız olur değil mi?
Bu sebeple kendi başımızdan geçenin sadece kendimize özel olduğunu, diğer vatandaşların farklı tecrübeler yaşayabileceğini de göz önünde bulundurarak kesin konuşmamak lazım forumlarda. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum işte. Aslında bu konuya da yukarıda bir arkadaş beni etiketlemiş o yüzden yazdım yani.

Oturduğum mahallenin çoğu kısmı zaten müstakil ve yukarıda bahsettiğim altyapı gelen sokakta yine müstakil evler var. Ayrıca altyapı yapılırken kabloların müstakil evlerin önüne yapıldığını görmüştüm.

Oturduğum mahallenin çoğu kısmı zaten müstakil ve yukarıda bahsettiğim altyapı gelen sokakta yine müstakil evler var. Ayrıca altyapı yapılırken kabloların müstakil evlerin önüne yapıldığını görmüştüm.
Tamamdır hocam takılmayın müstakile. Dilekçenizi hazırlayın ve verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı