Eve giren ne olduğu belirsiz böcek

Hocam zaten öpücük böceği ile olan fark uzaktan bile anlaşılıyor.
Genellikle öpücük böceklerinin uzun bir burun benzeri bir yapıları vardır ve daha büyüklerdir.
Ama bunda öyle bir uzantı yok.
Umarım böceği öldürmemişsinizdir.

Hocam zaten öpücük böceği ile olan fark uzaktan bile anlaşılıyor.
Genellikle öpücük böceklerinin uzun bir burun benzeri bir yapıları vardır ve daha büyüklerdir.
Ama bunda öyle bir uzantı yok.
Umarım böceği öldürmemişsinizdir.
Yok hocam öldürmedim eve giren böceklerin hepsini Nutella kavanozuna koyup dışarı salardım ama bunu direk kavanozla birlikte kapağını açıp çöpe attım. Tek görünce öldürdüğüm böcek sinir bozan küçük sinekler dışarıda salınmıyor bir tane yapıştırıyorum 😁

Tesadüfe bak, aynısını dün görmüştüm. Diğer böceklerin aksine tehlikeyi sezip kaçmadığı için alıp camdan atmam kolay olmuştu :)

Ellemediğiniz sürece hiçbir zararı yoktur sakın ellemeyin ellerseniz çok pis koku yayar ona halk arasında osuruk böceği derler.

Arkadaşlar öncelikle sabah kalktım her şey çok güzel mutluyum derken perdeden aşağı bir böcek düştü vızz diye. Düştüğü gibi odayı terkettim tüm sevincim gitti. Daha sonra cesaretimi toplayıp kavanoza koyup kavanozu gidip çöpe attım. Bu böcek nedir arkadaşlar aşağıya fotoğrafını koyayım;

Eki Görüntüle 695942

Buna benziyor hatta bu acaba bu suikast böceği mi şu ölümcül ve zehirli denilen?

Genellikle b*k böceği derler ama benzemiyorda değil.

Gecenin bir vakti çalışırken gece lambasının altında buna benzer bir böcek görmüştüm, böceklerden zaten korkarım zararsız olduğunu bilsemde tiksinirim. Peçeteyle öldürme amacıyla üstüne vurduğumda ölmüşmü diye peçetenin içine baktım canlıydı, kaçtı. Çok yumuşak bir dokusu vardı benim evime giren böceğin aynı böcek midir bilmem ama o garip dokusunu her hatırlayışımda bir daha bir tiksinti geliyor. (Koku gibi bir sıkıntı olmadı.)

Yeni konular

Geri
Yukarı