Eve icra gelirse bilgisayar da gider mi?

Evet, konuda da belirttiğim gibi eve icra gelebilir, babam sağ olsun. Yıllarımı verip topladığım bilgisayarımın gitmesinden korkuyorum. İcra durumunda bilgisayarımı alabilirler mi?

Sanırım hayır. Alacaklarını düşünmüyorum ama tam bilmiyorum ben de. Geçmiş olsun..

Artık yargı kararları ile de kabul edildiği üzere, bilgisayar günümüz koşullarında lüzumlu ev eşyasıdır. Bir adet olduğu ve değeri de pek fahiş olmadığı sürece, borcun tahsilini sağlama amacıyla haczedilemeyeceğinin kabulü gerekir.

milliyet.com.tr'den alınmış bir bilgidir. Belki işinize yarar.

Evet, konuda da belirttiğim gibi eve icra gelebilir, babam sağ olsun. Yıllarımı verip topladığım bilgisayarımın gitmesinden korkuyorum. İcra durumunda bilgisayarımı alabilirler mi?

Geçmiş olsun.

Sanırım hayır. Alacaklarını düşünmüyorum ama tam bilmiyorum ben de. Geçmiş olsun..

Artık yargı kararları ile de kabul edildiği üzere, bilgisayar günümüz koşullarında lüzumlu ev eşyasıdır. Bir adet olduğu ve değeri de pek fahiş olmadığı sürece, borcun tahsilini sağlama amacıyla haczedilemeyeceğinin kabulü gerekir.

milliyet.com.tr'den alınmış bir bilgidir. Belki işinize yarar.
Çok teşekkürler.

Ben olsam bilgisayarı başka eve koyarım her ihtimale karşı.

Evet haklı akraban vs. varsa bence emanet edebilirsin her an ne olacağı belli olmaz.

Ben olsam bilgisayarı başka eve koyarım her ihtimale karşı.
İcra evrağı gelmedi geldiği gibi koyacağım.
Geçmiş olsun hocam bilgim yok umarım almazlar
teşekkür ederim.
Geçmiş olsun. Alacak olma durumu olursa ve PC elinden alınacak olursa; tüm verilerini imha et. Başkası görmesin.

Sizin adınıza üzüldüm. :(
Zaten açamazlar şifre uzun.Teşekkür ederim hocam.

Bildiğim kadarıyla üründen 1 adet var ise ve ürün sizin hayatınızı devam ettirebilmesi için lüzimi bir ürün ise alamıyorlar. Tabii ki 2 adet var ise lüzümlü eşyalardan alabiliyorlar 1 tanesini ancak.

Yeni konular

Geri
Yukarı