Eve internet bağlatılmıyor

ardrb45

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar biz yaklaşık 4 ay önce eve taşındık TurkNet'ten nakil istedik bize dediler ki, eviniz uygun değil bizde Türk Telekom'u aradık yanlış hatırlamıyor isem port yok demişlerdi. Annem bodrumdaki Türk Telekom merkezine gitmişti sanırsam ne olduğunu bilmiyorum onlar da yapamayız dediler. Biz de son çare Superbox bağlattık ama Superbox hayatımda kullandığım en rezil internet oldu. Herhangi bir video 480P'de donuyor oyunlarda 500 pingden aşağı inmiyor. Benim isteğimi eve sabit internet bağlatmak bunun bir yolu var mı? Ne olur yardımcı olun.

1 Komşulardan internet alabilirsiniz eğer güçlü bir anten alırsanız. 1Km uzaktan bile internet alanlar oluyor.

2 Uydu interneti ping olarak yavaştır ama belki iş görebilir.

Superbox aslında ping olarak baya iyi olabilirdi ama telefon hattından olduğundan çekim gücüne ,konuma çok bağlı.

Arkadaşlar biz yaklaşık 4 ay önce eve taşındık TurkNet'ten nakil istedik bize dediler ki, eviniz uygun değil bizde Türk Telekom'u aradık yanlış hatırlamıyor isem port yok demişlerdi. Annem bodrumdaki Türk Telekom merkezine gitmişti sanırsam ne olduğunu bilmiyorum onlar da yapamayız dediler. Biz de son çare Superbox bağlattık ama Superbox hayatımda kullandığım en rezil internet oldu. Herhangi bir video 480P'de donuyor oyunlarda 500 pingden aşağı inmiyor. Benim isteğimi eve sabit internet bağlatmak bunun bir yolu var mı? Ne olur yardımcı olun.

Bizede tesisat yok demişlerdi elektrikçi çağırdık döşemeyi yaptı. Yakınlarda hat var ise halletmesi kolay.

Lakin eğer yakınlarda hat yok ise biraz sıkıntı.

Altyapısı belki de üst yapı olmayabilir şöyle söyleyeyim, interneti size bağlayacak yakın bir yer yoktur diye söylemişlerdir.

Ping de aslında bölgesel. Misal kendinden örnek vereyim. Çevremdekiler en az 80-90'ı görürken 3 defa taşınmama rağmen 6 üzerine çıkmadı.

Örnek olması adına bu konuya bakabilirsiniz.
Enazından yol gösterici bir ışık olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı