Eve takılan prizlerin yamuk olması prize etki eder mi?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba hocalarım, evet soru konu başlığındaki gibi evdeki tüm prizleri yeniledik ustalar taktılar topraklı prizleri teker teker lakin bazıları çok az yamuk ama kullanım olarak herhangi bir sıkıntısı yok. Kablolarda bir yamukluk var mıdır bakış açısına göre yanlış takmış olabilir mi, bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba hocalarım, evet soru konu başlığındaki gibi evdeki tüm prizleri yeniledik ustalar taktılar topraklı prizleri teker teker lakin bazıları çok az yamuk ama kullanım olarak herhangi bir sıkıntısı yok. Kablolarda bir yamukluk var mıdır bakış açısına göre yanlış takmış olabilir mi, bir zararı olur mu?

Ben öyle kullandım sorun yaşamadım.

Akademik olarak evet teknik olarak hayır kullanımınızda bir sorun olmaz.

Hocam benim bakış açıma da göre yamuk olabilir tam belli değil ama öyle 2 saniye göz gezdirmekle prizdeki hafif yamukluğu anlayamazsın öyle diyeyim ya da belki usta duvara göre dizayn etti.

Hocam benim bakış açıma da göre yamuk olabilir tam belli değil ama öyle 2 saniye göz gezdirmekle prizdeki hafif yamukluğu anlayamazsın öyle diyeyim ya da belki usta duvara göre dizayn etti.
Ben konuyu yanliş anlamışım PSU kablosu moniotre giden güç kablosu vs prize bir ters bir duz takıldığında sorun çıkar mı gibisinden .d

Ben konuyu yanlış anlamışım PSU kablosu moniotre giden güç kablosu vs prize bir ters bir duz takıldığında sorun çıkar mı gibisinden. D

Hayır hocam prizden bahsediyorum :D

Konuya bakabilecek var mı bilgili?

@Yener K. hocam konuya bakabilir misiniz?

@crazyreign hocam siz bilgili birisine benziyorsunuz bu konuya da bakabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı