Eve tebligat kağıdı geldi

Emre Ateşş

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşa şakasına çok ağır bir küfür etmiştim, ciddiye almış ve beni CİMER'e vermiş ortalama 1 ay önce. Beni ifadeye çağırmışlardı 2 hafta önce, anlattım olayı. Bu sabah eve tebligat kağıdı geldi, yaptığım suç ve ettiğim küfür gibi bilgiler yazmakta. Herhangi bir şey olur mu? Ne yapmam doğru olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dava açılır, araya arabulucu devreye girer ne kadar para isterse sen de kabul edersen ödersin dava düşer, ödemezsen hakarete göre hapis.
Hapis değil muhtemelen ya para cezası ya da HAGB alır. Arkadaşına ettiğin hesap anonimse direkt suçlamayı kabul etme. Bu hesap benim değil gibi şeylerle geçiştirebilirsin. Ama hesap senin adınaysa veya senin whatsapta senin telefon numarandansa yapacak bir şey yok.

Hapis değil muhtemelen ya para cezası ya da HAGB alır. Arkadaşına ettiğin hesap anonimse direkt suçlamayı kabul etme. Bu hesap benim değil gibi şeylerle geçiştirebilirsin. Ama hesap senin adınaysa veya senin whatsapta senin telefon numarandansa yapacak bir şey yok.
Normalde hapis, ama belli bir süre için şartlı tahliye mevzusu var. Yurt dışı yasağı felan felan..

Normalde hapis, ama belli bir süre için şartlı tahliye mevzusu var. Yurt dışı yasağı felan felan..
üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası.

Genelde para cezası verirler çünkü hapishanede yer yok. Ayrietten muhtemelen konu sahibinin yaşı da küçük dersek HAGB alma ihtimali yüksek.

Arkadaşa şakasına çok ağır bir küfür etmiştim, ciddiye almış ve beni CİMER'e vermiş ortalama 1 ay önce. Beni ifadeye çağırmışlardı 2 hafta önce, anlattım olayı. Bu sabah eve tebligat kağıdı geldi, yaptığım suç ve ettiğim küfür gibi bilgiler yazmakta. Herhangi bir şey olur mu? Ne yapmam doğru olur?
"Şakasına" ve "çok ağır" kelimelerinde sanki çelişki var gibi 🤔 Daha dün de sosyalde başka birine küfür ediyordunuz. Artık cezanızı çekerken yaptıklarınızdan ders çıkartıp, ileriyi düşünerek konuşmaya başlayıp hal ve hareketlerinize çeki düzen vermeniz doğru olur. Umarım da bir şey olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı