Eve yakın konumdaki 1000 Mbps internet adrese nasıl çekilir?

SlmBnEmirrr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba! Kendi evimin altyapısı 20 Mbps ama bu bana yetmiyor. Yayın açmam için daha iyi bir altyapım olması gerekiyor ama kendi evimde 1 upload bile zor alıyorum ve bu çok yetersiz. Evime 350 metre uzaklıkta 1000 Mbps alan bir ev var. Bu evden kendi evime kabloyla internet altyapısı çekebilir miyim? Bu konularda bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim!

Merhaba! Kendi evimin altyapısı 20 Mbps ama bu bana yetmiyor. Yayın açmam için daha iyi bir altyapım olması gerekiyor ama kendi evimde 1 upload bile zor alıyorum ve bu çok yetersiz. Evime 350 metre uzaklıkta 1000 Mbps alan bir ev var. Bu evden kendi evime kabloyla internet altyapısı çekebilir miyim? Bu konularda bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim!

Hangi şirketin altyapısı olduğuna bağlı çekemezsin ama para ile çekebilirler belki.

Kendiniz kafanıza göre çekemezsiniz. Hangi firma veriyorsa altyapı başvurusunda bulunursunuz. Onların keyiflerine göre gelip takmalarını beklersiniz.

Bunun için yol şu; oradaki adres üzerinden, eğer tanıdık varsa, abonelik açtırırsınız. Sonrasında kuruluma geldiklerinde fiber optik kabloyu siz verirsiniz PON cihazını ve modemi alırsınız. O fiber optik kabloyu da kendi evinize kadar götürürsün ancak oldukça pahalı olur 350 400 metre fiber optik kablo. Öte yandan oldukça hassas bir kablo ve o kadar uzaklıkta boşta kuytu köşede başına ne iş geleceği meçhul. Zarar görme ihtimali çok yüksek. Direkt altyapı için başvurun derim ben.

2 metrelik kablo çeksinler diye 2 senedir uğraşıyorum dilekçe vs. Moralinizi bozmak gibi olmasın ama zor işler.
Not: Bu arada evet gerçekten 2 metrelik mesafe. Halen maks 50mbps destekleyen VDSL kullanıcısıyım.

Hayır çekemezsin. Binalara koyulan ofdk, binaya özeldir. Çeksen bile internetin olmaz çünkü ofdk'dan gelen sinyal, obk ile ont'ye gelmesi gerek. Ont'yi de kendin alip kuramazsin. Saha'ya serial bilgileri giriliyor. Serial bilgileri girildikten sonra, kullanabiliyorsun. Dolayısıyla ütopya hayalî kurmaya gerek yok.

Hayır çekemezsin. Binalara koyulan ofdk, binaya özeldir. Çeksen bile internetin olmaz çünkü ofdk'dan gelen sinyal, obk ile ont'ye gelmesi gerek. Ont'yi de kendin alip kuramazsin. Saha'ya serial bilgileri giriliyor. Serial bilgileri girildikten sonra, kullanabiliyorsun. Dolayısıyla ütopya hayalî kurmaya gerek yok.
e peki nasıl internet getirtecek o zaman arkadaş illaki bir yolu vardır bence ?

e peki nasıl internet getirtecek o zaman arkadaş illaki bir yolu vardır bence ?
Ftth için proje olması ve binaya ofdk koyulması dışında başka bir yol yok. Mümkün değil zaten diğer şartlar. Ftth (fiberi) VDSL gibi düşünmeyin. En az 2-3 tane aşamadan geçiyor, sinyal veriliyor daha sonrasında kullanılabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı