Eve yakın konumdaki 1000 Mbps internet adrese nasıl çekilir?

hocam boş portdan çekme şansı yokmu yani ?
Hayır dostum yukarda anlattım. FTTH'de ofdk binaya özel. O binaya özel ofdk'dan kendi binasına obk ile kablo çekemez. Zaten kablo çekse bile sinyal gelmez. Ont gerekli. Ont'yi de kendisi alamaz. Aldı diyelim, t.t saha'ya serial giriliyor. Dolayısıyla bu serial olmayacağı için, sinyal gelmeyecek ve kullanamayacak.

Hayır dostum yukarda anlattım. FTTH'de ofdk binaya özel. O binaya özel ofdk'dan kendi binasına obk ile kablo çekemez. Zaten kablo çekse bile sinyal gelmez. Ont gerekli. Ont'yi de kendisi alamaz. Aldı diyelim, t.t saha'ya serial giriliyor. Dolayısıyla bu serial olmayacağı için, sinyal gelmeyecek ve kullanamayacak.
yani tek çözüm ofdk başvurusu yapmak değil mi hocam ?

Bunun için yol şu; oradaki adres üzerinden, eğer tanıdık varsa, abonelik açtırırsınız. Sonrasında kuruluma geldiklerinde fiber optik kabloyu siz verirsiniz PON cihazını ve modemi alırsınız. O fiber optik kabloyu da kendi evinize kadar götürürsün ancak oldukça pahalı olur 350 400 metre fiber optik kablo. Öte yandan oldukça hassas bir kablo ve o kadar uzaklıkta boşta kuytu köşede başına ne iş geleceği meçhul. Zarar görme ihtimali çok yüksek. Direkt altyapı için başvurun derim ben.
Telekom'un kurallarına göre bu dediğiniz yapılabilse bile suçtur ve interneti veren de alan da sorumlu tutulur: tesbiti halinde sonu hapis cezasına kadar varabilir. Hatta FTTH altyapısında olan aynı bina içinde bir abonenin karşı daire komşusuna ethernet kablo çekip interneti paylaştırması dahi suçtur.

Telekom'un kurallarına göre bu dediğiniz yapılabilse bile suçtur ve interneti veren de alan da sorumlu tutulur: tesbiti halinde sonu hapis cezasına kadar varabilir. Hatta FTTH altyapısında olan aynı bina içinde bir abonenin karşı daire komşusuna ethernet kablo çekip interneti paylaştırması dahi suçtur.
haklısınız hocam lakin interneti ben çekeceğim dememiş muhtemelen türktelekomu arayıp onlardan rica edecekti

Telekom'un kurallarına göre bu dediğiniz yapılabilse bile suçtur ve interneti veren de alan da sorumlu tutulur: Tespiti halinde sonu hapis cezasına kadar varabilir. Hatta FTTH altyapısında olan aynı bina içinde bir abonenin karşı daire komşusuna Ethernet kablo çekip interneti paylaştırması dahi suçtur.

Öyle zaten. Ben yasal demedim ki. Zaten sonda başvuru yapmanız daha iyi olur dedim. Almak istediği bir risk ise işe yarayacak bir şey ama değmez bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı