Event-41 Kernel-Power Yeniden Başlatma Sorunu

FrknTs

Kilopat
Daha fazla  
Son zamanlarda oyunların ortasında bazen PC kendini reboot ediyordu. Bugun iyice sapıttı oyuna girip 5 dk geçtikten sonra kapanmaya başladı, sinirlerim bozuldu. Büyük ihtimal PSU'da bir sıkıntı var, ne yapmam lazım?
Intel® Driver & Support Assistant tarafından oluşturulmuş sistem raporu.

Kasa ve PSU: CORSAIR CARBIDE SERİSİ CHAMP/SPEC-02 80PLUS 650W
Event logda critical errorların hepsi Event-41 Kernel-Power.

event log.png

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Komut istemini açın ve sfc /scannow yapın olmazsa geri dönüş yapın.
Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection did not find any integrity violations.
Hala aynı sorunu yaşıyorum en azından sorunu bulsak çözmesekte olur. Öbürtürlü iş çok uzayacak butun parçalı ayrı ayrı kontrol ettirmem gerekicek.

Son düzenleme:
Bendede var aynı sorun her şeyi denedim şimdi bunu deneyeceğim olursa söylerim.

Mavi Ekran diye adlandırılan sistem hatasında yeniden başlatmayı devre dışı bırakma:

Başlat>Bilgisayar>Sağ Tık>Özellikler>Gelişmiş Sistem Ayarları>Başlangıç ve Kurtarma>Ayarlar>Sistem Hatası> Otomatik olarak Yeniden Başlat'ın yanındaki işareti kaldırın ve Tamam deyin.

Artık mavi ekran geldiğinde bilgisayarınız yeniden başlamayacak. Böylece mavi ekranın fotoğrafını çekip sorunun tam olarak neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Bütün parçalı servise verdim geri döndüler. Anakartın bios updatesi yapıldı, işlemci yenisiyle değiştirildi. suan montajı yaptım oyun testlerini yapıcam sorun devam ediyor mu etmiyor mu öğreneceğiz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı