Kernel Power 41 63 Sorunu

YarenYigit

Hectopat
Aylardır bu sorunla karşı karşıyayım, birçok yol denedim ama sonuca varamadım. Belli başlı oyunlarda karşıma çıkıyor, mesela Witcher3 oynarken hiçbir sorun yok ama AtillaTotalWar ve HoI4 oynarken 20 dk. sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Birkaç yol denedim ama sorunu çözemedim.
Denediklerim:

-Temiz Kurulum
-BIOS sıfırlayıp tekrar güncelledim. Not: Şu an bütün hız aşırtmalar kapalı.
-Saatlerce grafik kartı ve işlemciyi Burn testlerine soktum, kapanma olmadı.
-RAM'leri test ettim, hiçbir sorun çıkmadı.
-Ekran kartı ve işlemci termal macununu yeniledim düzelme olmadı.

Sistem özelliklerim'de şu şekilde:
-İşlemci: İntelCore İ5 7600K
-Ekran Kartı: GTX1070
-RAM'ler: Kingston Hyprx 2888Mhz Cl15
-Anakart: MSI z170A Pro Gaming Carbon
-Depolama: M2 1 adet OCZ Toshiba 500GB, 1 adet Kingston 120gb ssd
-Güç Kaynağı: Cooler Master G750M 80Plus

Bu baş belası sorun çok can sıkıcı ve net çözüm sunan pek bir şeye de rastlamadım. Lütfen bana bu konuda yardım edin, şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

1 ay önce bir anda aynı sorunu yaşamaya başladım, sıcaklıklarda sıkıntı yoktu ama PC yüke girdiğinde PC kapaniyordu, açılmıyordu. Bir kaç gün sonra PC kapanmamaya başladı ancak ekran tek renk oluyordu ve PC kitleniyordu. Aynı şekilde ben de hem CPU hem GPU'yu stress teste soktum ve herhangi bir kapanma olmadı. Hepsinde hata Kernel power 41 63 tu. Sıkıntı ekran kartindaymis. Gerçekten çok sıkıntılı bir durum. Herhangi bir çözümü olduğunu dusunmuyorum çünkü bakmadigim yer kalmamıştı. Sana tavsiyem garantisi varsa garantiye göndermen yonunde. Kolay gelsin. Umarım sıkıntını en kısa sürede çözersin.

Bende de bu sorun var. Sistemim imzam da bulunuyor, güç kaynağından süpheleniyorum bende. Denemediğim yol kalmadı. En sonunda yeni bir PSU alıp deneyeceğim gibi

Acaba HD Tune ile sağlık durumuna bakıp atma şansın var mı?
Bu programı denemedim hemen şimdi bakacağım
OCCT ile PSU testi yapın.
RAM ve ekran kartı testini hangi programlar ile yaptınız?

Bir de olay görüntüleyicisine rapor düşüyor mu?

Ram testini windows ile yaptım erkran kartını Msı Kombustor ile yaptım OCCT ile psu testte yaptım sorun çıkmadı
1 ay önce bir anda aynı sorunu yaşamaya başladım, sıcaklıklarda sıkıntı yoktu ama PC yüke girdiğinde PC kapaniyordu, açılmıyordu. Bir kaç gün sonra PC kapanmamaya başladı ancak ekran tek renk oluyordu ve PC kitleniyordu. Aynı şekilde ben de hem CPU hem GPU'yu stress teste soktum ve herhangi bir kapanma olmadı. Hepsinde hata Kernel power 41 63 tu. Sıkıntı ekran kartindaymis. Gerçekten çok sıkıntılı bir durum. Herhangi bir çözümü olduğunu dusunmuyorum çünkü bakmadigim yer kalmamıştı. Sana tavsiyem garantisi varsa garantiye göndermen yonunde. Kolay gelsin. Umarım sıkıntını en kısa sürede çözersin.
Geçmiş olsun dostum ama benim sorun çok farklı gibi çünkü witcher3 gibi bir oyunda hiç kapanmayan pc Hoİ4 te nasıl kapanır aklım almıyor gerçekten sinir bozucu cevabınız için çok teşekkür ederim iyi günler :)
Arkadaşımda benzer bir durum yaşadı dün, HDD'de bad sector çıktı. Sizde bir kontrol edin derim.
HDD yok m2 ve SSD var ikisinide yeni aldım testlerinide yaptım hiç sorun çıkmadı
Bende de bu sorun var. Sistemim imzam da bulunuyor, güç kaynağından süpheleniyorum bende. Denemediğim yol kalmadı. En sonunda yeni bir PSU alıp deneyeceğim gibi
Hatayı tam anlamıyla saptaya bilsek çok süper olucak ama nasıl bir illetse kanser gibi bir yeri tamir ediyorsun oldu sanıyorsun başka birşey çıkıyor :D anlamadım gitti buna bi çare bulunması gerek bence kapsamlı bir bilgi malesef yok yabancı kaynaklardada çok bişeye rastlamadım

Geri
Yukarı